Szczęśliwej drogi już czas?

 Właśnie jesteśmy spakowani i szczęśliwi. Ruszamy spod domu i zaczyna się dziki szał ciał. W przypadku maluchów pojękiwania przechodzące we wrzask albo wersja numer dwa: "Mamo, daleko jeszcze?". W weekend wyruszamy na Mazury, więc już nastrajam się psychicznie :) Moje Dziecię na krótkich trasach jest małym aniołkiem, Zawsze wtedy, kiedy zapowiada się kilku godzinna jazda wyczuwa to szóstym zmyłem i daje czadu. Jako Mama z tysiącem pomysłów wiem, że jak dzieje się dużo to łzy zamienione są w głośny śmiech. To mi się podoba, nawet bardzo :) Od czasu mojego oświecenia w samochodzie jest nam bardzo wesoło. Nagrałam specjalną listę przebojów z ulubionymi hitami moje go szkraba (Fasolki numer jeden, "Mydło" jest nawet na niej 3 razy). Przy śpiewaniu wygłupianie się jest jak najbardziej wskazane. Punkt numer dwa to książeczki wszelkiego rodzaju na przemian z pacynkami nakładanymi na palce (świetny zestaw jest w Ikea). Gabin ma dopiero roczek, co wymaga odrobiny nienagimnastykowania się.Moje gazety zawsze działają, ale sprzątanie wliczone jest w cenę :)

 Teraz trochę rad dla Mam starszych pociech :) Sprawdzone na szalonym 4 - letnim łobuziaku. Uwaga, naprawdę działają :) Opracowanych mam już całkiem sporo zabaw. Ostatnimi czasy prawdziwym hitem jest rysowanie karykatur zobaczonych rzeczy za szybą. Wyobraźnia dzieci naprawdę jest nieskończona. Do tego celu służy specjalna teczka, którą zawieszamy na przednim siedzeniu, a po otwarciu stanowi biurko. W komplecie jest już blok i kredki, więc młody artysta może działać. Dobrą formą rozrywki jest także robienie zdjęć podczas podróży. W domu zawsze z tych fotek tworzymy kolaże i Młody ma album swoich własnych fotografii,. Duma mina Dziecka bezcenna :)
 Przenośny stolik można zakupić w mothercare - koszt około 60 złotych.
 A na koniec dowód tego, że te zabawy naprawdę działają. Gabin podczas długich wakacyjnych podróży :)P.s. Blog został przeniesiony z innej strony i stąd taka dezorganizacja czasowa :) Od dziś wszystko już będzie "na czasie" :)

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)