W czasie deszczu dzieci się nudzą...nie tylko!

 No właśnie, nie tylko. Niestety obecnie jestem zmuszona przekonać się o tym :( Gabryń zachorował, od kilku dni bardzo wysoka gorączka zamieniła go w strasznego marudę. Pomiędzy drzemkami razem z Łukaszem bawimy się z nim w co tylko się da - wszystko po to by choć trochę poprawić mu nastrój! Mama, jak to Mama... Dużo gorzej znoszę te jego dolegliwości niż on sam. Po dzisiejszej wizycie u Pana Doktora zupełnie zwątpiłam. Diagnoza - mononukleoza. Wiem, wiem brzmi przerażająco. Dlatego też w pierwszym momencie zrobiłam się trupio blada. Teraz dokładnie poinformowana z czym i do czego jestem gotowa podjąć walkę z paskudztwem Swoją drogą nazwę ma uroczą - "choroba pocałunków". Tak więc mocno trzymajcie kciuki przede wszystkim za młodego!
 Synek doskonale się wbił czasowo z chorobą - w sobotę wieczorem mieliśmy wybyć na Mazury...wrrr :( Już widziałam jak sobie chodzimy na długie spacery i moczymy pupy w jeziorze. Bardzo dziękuje Pani Mono za uniemożliwienie nam tego.
 Powracając do pozytywów. Moja wyobraźnia w zakresie tworzenia nowych zabaw zostaje rozciągnięta do granic możliwości :) Wczoraj grani byli Indianie. Potrzebna jest tylko czerwona szminka do ustrojenia twarzy i kawałek szmatki na głowę. Krzesełka na środek pokoju, narzucam koc i mamy miejsce tajnych narad. Moje Dziecko uwielbia wszelkiego rodzaju przebieranki oczywiście w wykonaniu dorosłych (czyt. Rodziców). Dziś byłam cyganką - dzięki za motyw folkowy w zeszłym sezonie :) A jutro? No właśnie, poniżej kilka propozycji dla Rodziców, które możemy zakupić i z danym cudem wcielić się w odgrywane role :)
 Kuchenka firmy Sevi. Mnie osobiście urzekła dopracowaniem szczegółów i optymistyczną kolorystyką. Koszt około 480 złotych.Lekarz od zawsze jest na topie, koszt 100 złotych. Do sklepu możemy osobno dokupić warzywka i owoce. Polecam zestawy z Ikea -  niska cena, przy dużym rozbudowaniu i ładnej estetyce. Jak już znudzimy się odgrywaniem ról. zawsze można wyciszyć się, czytając fajną bajkę, popijając herbatkę. Możemy ją skomponować ze smakowitymi ciasteczkami. W końcu zarówno podczas ulewnych, jak i tych chorobowych dni, dodatkowy cukier to idealny powód do uśmiechu :)


Smacznego :)

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)