"reFun"

Dziś mieliśmy okazję poszaleć na słynnym ekologicznym placu zabaw: ) Na szczęście mieści się na Targówku, więc mamy rzut beretem. Wrażenia ? Hmmm, nastawiłam się na coś zdecydowanie lepszego. Czyżby magia telewizji? Minus przede wszystkim za to, że jest bardzo mało obiektów i jest zdecydowanie stworzony z myślą o starszych dzieciach. Swoją drogą dlaczego twórcy placów zabaw zawsze tworzą te wszystkie cuda dla dzieci, które mają przynajmniej 2 - 3 lata. Istna dyskryminacja maluchów! Duży plus za dbanie o środowisko i bardzo fajne ukazanie różnych zjawisk, np. rozkładu eko-torby. Jednak tak jak pisałam wcześniej jest przeznaczone dla dzieci starszych. Uważam, że świetnie by się tam bawiły przedszkolaki. Musieliśmy bardzo uważać, ponieważ wiele z tych urządzeń grozi sporym uszczerbkiem na zdrowiu. Gabin o mało co nie stracił dziś głowy. Chciał koniecznie sprawdzić co się znajduje w wielki kole zrobionym z opon kiedy to wsadził głowę grupa dziewczynek koniecznie chciała wejść razem z nim. Niestety koło nie było w jakikolwiek sposób przymocowane! Tak więc szybki ruch i dziecko uratowane. Nie chcę myśleć o tym co by było gdyby Gabin wszedł do środka, a koło by ruszyło. Pewnie usłyszelibyście o nas i Wy - gdziekolwiek mieszkacie.
A oto jak prezentuje się tak artystyczna instalacja:
Wszystko tu jest zrobione z odpadów wyrzuconych na śmietnik. Mamy nawet nawiązanie do historii Bródna. Mała fosa z zamkiem, zbudowanym z palet.Znajdziemy tu szablony do tworzenia graffiti z błota, siedziska, kule z opon lub portrety zrobione z mchu. Zdecydowanie najfajniejsze są opony, aczkolwiek uwaga na najmłodszych.
Proponuję wybrać się szybciutko, ponieważ plac zabaw ruszył tydzień temu, a połowy eksponatów już nie ma. W takim tempie do wiosny pozostanie po nim wspomnienie...

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)