Łyk zdrowia - Jod

Jako kobieta chorująca na niedoczynność tarczycy wiem jak ważny jest pierwiastek jodu w mojej codziennej diecie. Będąc w ciąży myślałam przede wszystkim o maleństwie, jakie we mnie rośnie w siłę! Tym samym odpowiednie dostarczanie witamin i suplementów diety było konieczne! Jod jest jednym z najważniejszych jej składników przede wszystkim we wczesnym stadium ciąży. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że jego niedobór może spowodować zaburzenia rozwoju dziecka! Dlatego każda przyszła Mamusia musi pamiętać o jego codziennym dostarczaniu. Łącząc przyjemnie z pożytecznym osobiście polecam Ustroniankę z jodem! Pyszna woda i do tego bogata w pierwiastek życia :)


Pamiętajmy o tym, że pomiędzy 10, a 12 tygodniem musimy dostarczyć podwójną dawkę jodu - tarczyca dziecka zaczyna produkować hormony. Jod jest niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu i wzrostu naszego maleństwa.
 Jod występuje występuje także w rybach morskich, jajkach i produktach mlecznych. Przyprawiamy solą jodowaną, a będziemy mieli w domu małego mądralę :) My z ustronianka wszędzie i zawsze:

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)