Aaaa psik

Przeziębienie to zmora każdej jesienni :( Wstrętne wirusy nie są jeszcze uśpione przez mróz, a powróciły do życia po wielkich upałach. Raz ciepło, raz zimno i bęc mamy zatkany nos, "ciężką" głowę, a kaszel nie daje nam spokoju! W kwestii chorób dziecięcych to istny koszmar. Jak przetłumaczyć maluchom, żeby nie brały do buzi zabawki drugiego dziecka? Skoro wspólne obślinianie wszystkiego wokoło to świetna zabawa :) Wspólne przytulania i buziaki i po sprawie. Jedno chore dziecko w towarzystwie równa się mnóstwo zatkanych nosów i dużo pieniędzy zostawionych w aptece. Typowe przeziębienie trwa do 7 dni, aczkolwiek u dzieci nie wygląda to tak kolorowo. Bardzo często z jednego w ekspresowym tempie wchodzą w drugie... I tak przez całą jesień z glutem do pasa :(
 Możemy się leczyć i wzmacniać domowymi sposobami - dużo witaminy C, czyli sok z aronii, owoce cytrusowe oraz natka pietruszki mile widziane w codziennej diecie. Gdy już pojawi się kaszel najlepiej sięgnąć po syrop z cebuli - paskudztwo, ale dzieci go lubią pewnie dlatego, że straszny z niego ulepek. Napar z lipy też działa cuda :) W łóżku ciężko Dzieci utrzymać, ale jak się uda to korzystajmy.
 Kolejnym "pomagaczami" są maliny. Mogą być świeże, ale ponieważ w okresie zachorowań ich zazwyczaj nie ma to proponuję herbatkę malinową lub mleko z miodem (dla zawodników, którzy się nie boją i są twardzi dodajemy do mleka czosnek). Do noska psikamy sól fizjologiczną, odciągamy zbędne wydzieliny i czekamy na poprawę :)
 Na koniec ćwiczenia, które wzmacniają śluzówkę nosa i płuc:


Papierowe łódeczki...dmuchamy ile sił w płucach na zasadzie kto pierwszy do mety lub wkładamy je do wanny czy miski i dmuchamy podziwiając, jak pięknie pływają.
 Pompowanie balonów:


 ...lub dmuchanie piórek i zabawy kto dłużej utrzyma swoje piórko w powietrzu:


Doskonałym sposobem na wzmocnienie jest też puszczanie baniek. Bawiąc się w najlepsze dbamy także o nasze Dzieci i nas samych. Może dzięki tym sposobom choroby nas opuszczą?

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)