Dobranocka

19.00, a ja pędem przed telewizor. E końcu za chwilę dobranocka: ukochane Smerfy, Gumisie i nieporadny Kubuś też zawsze wywoływały na mej twarzy wielki uśmiech.. Ewentualnie kilka old schoolowych bajek takich jak Krecik czy Reksio. A teraz nawet nie wiem czego mam się spodziewać patrząc na tytuł danej bajki? Hanna Montana czy Hello Kitty to dla mnie porażka na całej linii. Pełno drastycznych scen w japońskich koszmarach bajkowych a na cartoon network lecą bajki chyba dla dorosłych?  Garfield rzuca teksty w stylu: "Mam dosyć kobiet! Chyba zostanę singlem?". Generalnie rzecz biorąc nie wiem gdzie w tym wszystkim zagubiła się idea pięknych kolorowych postaci, które miały super przygody. Koniec zaś zawsze powodował radość, a nie przerażenie "Co będzie dalej?".
 Gabin bajek jeszcze nie ogląda. Obiecałam sobie, że wcześniej to ja dokonam selekcji odpowiednio odbierając kierunek w którym będziemy kroczyć :) Tak więc na tej płaszczyźnie pewnie będziemy daleko w tyle w porównaniu do większości jego rówieśników. To, że moje dziecko nie będzie wiedziało co znaczy Ben10 to dla mnie tylko powód do radości i dumy.
 Trochę kolorowych wspomnień z tamtych lat:

Kiedy tylko widzę Smerfy oraz Gumisie zaczynam wesoło śpiewać: "Hej dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las", Przepisem na to jest gumisiowy sok". Swoją drogą ciekawa jestem co ta Bunia dodawała do tego soku, że oni tak skakali:W młodszej obsadzie:


Doskonale pamiętam ukochanego Kubusia Puchatka i całą zgraną paczkę. Moim faworytem był Tygrysek: "Tygryski wbrew temu co mówią, nie lubią wszystkiego".


Uwielbia ich genialne cytaty, a to jeden z najładniejszych:

Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął: 
-Tygrysku... 
-Co Prosiaczku...? 
-NIC-odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę 
-chciałem się tylko upewnić czy jesteś...

Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

  1. :)
    masz racje co do bajek:)
    my bedziemy poszukiwac smerfow, gumisi, bolka i lolka, misia uszatka:)
    a tym wspolczesnym beznadziejom pelnym tego co nie dla dzieci mowimy tez NIE:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)