Niewidoczna metamorfoza

Jakieś 3 lata temu marzyłam o dziecku, ale siebie zawsze sobie wyobrażałam jako mamę pracującą. W tamtym okresie byłam przekonana, że rok z dzieckiem w domu to maksimum moich możliwości...inaczej oszaleje zamknięta w czterech ścianach:/ A żeby w domu dobrze się działo to mama musi być szczęśliwa i spełniona...tak więc już będąc w ciąży zaczęłam się rozglądać za odpowiednim żłobkiem i powtarzałam mojemu lubemu, że wracam do pracy szybko!!
 Patrząc z perspektywy czasu dopiero teraz dociera do mnie, jaka była ograniczona w tym temacie:/ Dopiero jak Gabin się urodził mój świat oszalał... początkowo tłumaczyłam sobie tak, że burza hormonów a do roku to jeszcze tyle czasu. I co??? Duży błąd!! Rok minął jak szalony,a ja nie potrafiłam się z nim rozstać. Czas spędzany z dzieckiem na urlopie macierzyńsko - wychowawczym spędziliśmy bardzo aktywnie. Nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy i zrozumiałam, że już nigdy nie będę tą dawną sobą, która mogłaby spędzać w pracy 20 godzin na dobę...Teraz widzę tysiące możliwości pójścia do przodu właśnie dzięki mojej małemu brzdącowi. Marzeniem stał się biznes w branży dziecięcej - niestety póki co środków brak - a ja zmieniałam się chyba w nowoczesną kurę domową:P Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że jest mi z tym cholernie dobrze!!! Praca już nie daje mi tej radości, wręcz przeciwnie chce jak najszybciej wrócić do domu, żeby pobyć z małym...:)) Jak słyszę, żebym się wstrzymała z drugim dzieckiem, bo zostanę kompletnie uziemiona i moje życie będzie bardzo ciężkie z dwójką malutkich dzieci ja tylko grzecznie się uśmiecham. Marzę o drugim bobasie i wiem, że kolejne dziecko to dużo więcej obowiązków, pieniędzy i nieprzespanych nocy, ale dla to też dużo więcej miłość, wspólnych małych sukcesów, głośnego śmiechu i czułości. Tak przyznaję się bez bicia kocham być mamą i straszliwe tęsknie za "naszym" wychowawczym okresem.

Wiosna więc pora wyjąć niezbędnik spacerowicza:))

Bidon i pojemniczki dostępne w Tchibo, są także w wersji chłopięcej:))Proponuję kocyk bo to dopiero początki ciepłych dzionków
Pyszna i ciepła kawa:)) Na zakupy wpadajcie do całydlamamy

Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)