Świat w czarno białym kolorze
Pierwsze tygodnie życia naszego malucha mają bardzo duży wpływa na jego późniejszy rozwój emocjonalny. Dziecko w tym okresie, ma fizycznie niedojrzały zmysł wzroku tak więc warto jego otoczenie przystosować do niego. Noworodki bardzo lubią konkretne wzory, a kolorystka działająca na ich zmysły to zabawki i akcesoria w kolorze biało-czarnym. Mocnym akcentem jest również kolor czerwony, który także doskonale pobudza wzrok dziecka do działania. Zabawki w powyższej kolorystyce na pewno sprawią dużo radości maluchowi. Musimy pamiętać, że maleństwa bardzo szybko się ucz ą, chłonąc całym sobą świat , które je otacza.
Poprzez wspólną zabawę inwestujemy w rozwój społeczny i emocjonalny, który niestety jest odsuwany na dalszy plan. Każdy rodzic inwestuje w rozwój poznawczy, co by dziecko szybciej mówiło i liczyło, jednak to właśnie obszar emocjonalny naszego maleństwa jest dla niego zdecydowanie najważniejszy.


Ja osobiście proponuje jeszcze książeczki w wersji dla dzieci 0-6 miesięcy...gdzie mamy kolorystykę czarno białą, a na każdej stronie jeden bardzo czytelny obrazek:)
Kiedy bawimy się z dzieckiem lub chcemy mu coś powiedzieć pamiętajmy o tym, żeby jak najbliżej przysunąć się do twarzy maleństwa...początkowo maluszek wyraźnie widzi dopiero w bardzo małej odległości od swojej twarzyczki:) A twarze rodziców , to jest to co dzieci lubią najbardziej.
Najlepszą korzyść będziemy mieli z przyjaznych dziecku zabawek takich jak miękkie książeczki lub grzechotki. Początkowo przy pomocy rodziców, a następnie powoli już samodzielnie poznawać poprzez zmysł nie tylko wzroku, ale także i dotyku. Świat w czarno białym kolorze to świat szczęśliwego dziecka, pełen tajemnych i nieodkrytych jeszcze ścieżek.

Wszystkie powyższe cuda znajdziecie tu

Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)