Karmimy - niezbędnik mamy karmiącej

Karmienie piersią to proces nierozerwalnie kojarzący mi się z macierzyństwem. Ja nastawiłam się na to straszliwie i to był błąd. Początki nie były kolorowe. Pewnie przede wszystkim dlatego, że miałam cięcie cesarskie, a tym samym organizm w odpowiednim czasie nie otrzymał informacji "uwaga dziecko poza burtą pora załadować pokarm!". Martwiłam się strasznie i dzięki laktatorowi wygrałam bitwę z nie-mlecznym biustem :)
 Laktator małe urządzonko, które osobiście uważam za podstawowy atrybut każdej mamy karmiącej. Radzę nie oszczędzać kupując takie ręczy. Można oszaleć, gdy pokarm ściąga się nie miłosiernie długo. Ja postawiłam na firmę Medela i się nie zawiodłam :)
 Niezbędnik numer 2 to poduszka do karmienia. Wersji jest kilkanaście jednak dla ułatwienia podzielę je na większe i mniesze. Większa jest także pomocna w czasie kiedy jeszcze brzuszek przeszkadza nam spać i przede wszystkim dlatego ją zakupiłam. Okazała się super pomocnikiem podczas karmienia, jakbyśmy się z nią nie ułożyli było nam wygodnie. Na rynku są 3 firmy godne polecenia: Motherhood, Poofi oraz Black&white.
Do rozbujania produkcji mleka osobiście polecam jeszcze herbatkę na laktację, na mnie działała tylko firmy Hipp.
Jak już z maluchem dojdziemy do porozumienia zaczną się ciężkie chwile dla naszych brodawek. Boli, a co dziwniejsze jak te maluchy robią to bezzębnymi dziąsłami? Ratuje maść na brodawki, nie musi być to typowa maść wystarczy np. Bepanthen oraz nakładki na nie. Są w kilku rozmiarach, więc znajdzie się coś dla każdej mamy.
 Karmimy i jest bosko, ale no właśnie przecieka. Wkładki są wielorazowe oraz jednorazowe. Ja używałam tych drugich. Ciężko polecić coś konkretnego ponieważ zdania są bardzo podzielone. Dla mnie numerem jeden były J&J - nie wysuwały się i były jednymi z najbardziej chłonnych :) A jak już mowa o wkładkach trzeba pamiętać o biustonoszu do karmienia i jakiejś sympatycznej pieluszce do odbijania po posiłku.
 A na koniec dla pań wymagających i chcących się dowiedzieć więcej o karmieniu - ziabaqulu stworzyło specjalną linię ciuszków dla mam karmiących żeby było wygodniej :)
 Poniższa książka jest rewelacyjna i polecam ją tym co się przygotowują, jak i tym co już karmią swoje maluchy:


Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)