Data ma znaczenie!!!

Dzieje się coraz więcej w zakresie polepszenia warunków dla rodziców...rząd postanowił wprowadzić urlop już nie macierzyński ale rodzicielskich dwa razy dłuższy niż dotychczas!:)) Było by pięknie jednak mamy pierwszego kwartału 2013 już nie mają takich optymistycznych widoków na przyszłość!

Ustawa ma zostać wprowadzona 1 września 2013 - jednakże obejmie one wszystkich rodziców, którzy w dniu wejścia ustawy będą na urlopie macierzyńskim...obliczając dzień kiedy "należy" urodzić żeby się załapać do grona szczęśliwców to 17 marca 2013. Dzięki temu z 24 tygodni urlopu dostaniemy możliwość aż 52...finansowo co prawda trochę inaczej niż dotychczas -całość na 80% lub pierwsza cześć 100& a druga 60%-jednak najważniejsze, że możemy być z maleństwem!!

Więc jest pięknie jednak nie do końca bo niby czemu mamy , które urodzą swoje dzieci w pierwszym kwartale mają być tymi poszkodowanymi??? Osobiście uważam iż zmiany powinny być wprowadzane rocznik-owo jak dotychczas przy większych zmianach.

żeby nie było doceniam , że nareszcie zmiany idą w dobrym kierunku!! Cieszy mnie to niezmiernie jednak fakt , że głupie kilka dni może spowodować , że tyle dzieci będzie krócej z mamami powoduję u mnie wzrost ciśnienia!!

Może się uda...powstała grupa mam, która intensywnie działa i zbiera podpisy - link do petycji na samym dole- pismo już trafiło w odpowiednie ręce  Państwo co prawda zasłania się budżetem...więc widoki są raczej pastelowe niż intensywnie kolorowe ale jestem zdania, że walczyć trzeba!!

A tak całkiem subiektywnie...ja mam termin na na pierwszą połowę marca i jak sobie pomyślę, iż zabraknie mi dosłownie kilku dni to mam ochotę powiedzieć kilka niecenzuralnych wyrazów...jednka w głowie mam cały czas piękną myśl...Nela jest naszym marzeniem, decydowaliśmy się na drugie dziecko w pełni świadomie i nie zwracając uwago na to co nam zapewni Państwo...a roczny urlop byłby tylko pięknym gratisem:)) Więc głęboki oddech i załączam pozytywne myślenie!!!

Was kochani proszę o podpisy w końcu w ilość ma znaczenie!!!

Petycja do podpisu

Udostępnij:

Komentarze

6 komentarze:

 1. A no właśnie to dość niesprawiedliwe jest, ale z drugiej strony to nie wiem czy chciałabym 52 tygodnie być na macierzyńskim

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wybór należy do Ciebie:)) Można sobie zaplanować nawet 30 tygodni i koniec...opcji jest wiele ale chodzi przede wszystkim o dostępność tego dla każdej mamy:)

   Usuń
  2. A no... u mnie petycja już dawno była - biorąc pod uwagę fakt, że będę rodzić w styczniu, nie mogłam przejść wobec niej obojętnie...

   Usuń
 2. Wspaniały pomysł...dla mnie było mało te niecałe 6 mies na macierzyńskim, nie byłam wstanie zostawić Synka i iśc do pracy, uważałam, że to za wcześnie....
  ...jak zwykle nasz rząd robi coś ale niedokładnie i niedokońca ...jak można tak dyskryminować kobiety,które już są w ciąży..co za bzdura!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry pomysł, popieram. Ja dzisiaj po raz pierwszy tutaj i zostaje :) Zapraszam również do siebie KLIK

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)