Kochana babciu

W życiu moich dzieci są 3 bardzo ważne kobiety. Ich babcie są całkiem różne, jednak łączy je jedno - wielka miłość do małych brzdąców. Ja patrząc z boku dochodzę do pewnego wniosku. Ziarno prawdy tkwi w tym, że wnuki kocha się bardziej od własnych dzieci. Choć osobiście bardziej zamieniłabym na dojrzalej. Jest to miłość bezwarunkowa, pełna ciepła, cudownych słów i głośnego śmiechu. To czas, kiedy dwa pokolenia łączą się w jedną całość, tworząc duet idealny :)


Ja miałam to szczęście i doskonale pamiętam ten czas, kiedy jako mała dziewczynka bawiłam się z moimi ukochanymi babciami. Swoją drogą również miałam je 3. Ukochaną była babcia Helenka i to właśnie ona dawała mi te piękne momenty. Babusia pomimo swoich 86 lat potrafiła bawić się ze mną godzinami. To ona nauczyła mnie grać w karty, a na jej włosach uczyłam się pleść warkocze. To ona czytała mi tysiące bajek, zawsze brała w ramiona, kiedy łzy ciekły jak grochy po poliku. Babciu tak bardzo tęsknię za wspólnym czasem! Choć była prostą kobietą miała w sobie niesamowitą mądrość życiową, kochana i ciepła, ale potrafiła tupnąć nogą :) Tak bardzo żałuje, że nie ma jej przy mnie.. Jednak wiem, że to ona mnie strzeże i pilnuje swojej ukochanej prawnusi :) Zawsze szłaś z duchem czasu, więc na pewno czasem zerkasz co tu piszę! Babuniu dziękuję za to, że byłaś! 

Dziś tworzyliśmy prezenty dla babci dziecioli. Postawiliśmy na osłodę życia i stworzyliśmy ciasteczka z nutką miodu :) Sami komponowaliśmy składniki, więc była lekka nutka niepewności :) Wyszły przepyszne. Seniorka rodu wcinała, więc mogę tylko zachwalać :)


Gabinowski wkładał dużo uczucia w ciacha, jak widać nawet przytulał mikser:Natomiast Nela podjadała liczi. Była obrażona, że nie chcieliśmy dać jej ciastek:Udostępnij:

Komentarze

8 komentarze:

 1. Super, babcie pewnie ucieszyły się z takich wspaniałych ciasteczek :) Moje brzdące też mają 3 Babcie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś dopiero dostaną ciacha, ponieważ przyjeżdżają na przedszkolne przedstawienie u Gabrysia:)

   Usuń
 2. Dobry pomysł na wspólny czas i prezenty dla babć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzieci uwielbiają spędzać ze mną czas w kuchni, kiedy tworzę słodkości...a ja mam wtedy trochę przechlapane, ponieważ zawsze nie zgadzają się proporcje:P Ale co zrobić jak Gabinowski tylko próbuje:P

   Usuń
 3. Słodycze to super pomysł :) A co dostaną dziadkowie? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziadek jest 1 rodzynek:)) Dostanie też słodkości:)

   Usuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)