Gala Kwiat Kobiecości 2014

W poniedziałek miałam zaszczyt uczestniczyć w 5-tej już gali Ogólnopolskiej akcji Kwiat Kobiecości. Nie będę Wam pisać, że było super...  choć było :) Jednak nie to jest tu najważniejsze. Takie akcje zawsze napawają mnie wielki optymizmem, że działamy w dobrym kierunku. Coraz więcej kobiet pójdzie się przebadać i może wśród nich będzie ta, której uratuje to życie! Ocali jedną z nas, ocali czyjś cały świat!Jednak w trakcie rozmowy z Idą Karpińską, która jest główna pomysłodawczynią kampanii dowiedziałam się, że nasze prawo wcale nie wychodzi na przeciw w niektórych kwestiach. Cytobus - pewnie część z Was w ogóle o nim nie słyszała, ponieważ w świetle obecnego prawa są one nielegalne! Paranoja!

Kolejna przeszkoda to dalekie terminy. Mieszkam w dużym mieście, więc mam łatwy dostęp do badań cytologicznych. Niestety nie wszędzie kobiety mają taką możliwość. Ile z nich dało sobie spokój z pójście na wizytę, kiedy dowiedziało się, że może się ona odbyć za kilka miesięcy?

Idąc dalej napotykam na drodze następne przeszkody. Zdajecie sobie sprawę z tego, że część ginekologów bez wyraźniej prośby pacjentki nawet nie proponuje badania. Boli mnie cholernie, że jakaś mama, przyjaciółka, babcia czy córka może przypłacić za tą niedbałość życiem! Po publikacji tego tekstu - klik dostałam wiele wzruszających mail, a także całkiem sporo informacji o tym, że o te krótkie badanie wcale czasami nie jest tak łatwo!

Wstyd, żeby Państwo nie dopisało do dnia dzisiejszego kilku wersów ustawy dotyczących Cytobusów! Profilaktyka jest bardzo ważna i nie można jej bagatelizować! Ja jestem pełna wiary w to, że będzie lepiej z dostępnością i jakością!

A na koniec mała foto relacja:
Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)