APPlikacje, czyli gry na iPad-a według Taty

 Zgodnie z Waszą prośbą zrobiłam ranking gier i aplikacji odpowiednich dla dzieci w wieku 2-4 lata. No dobra nie zrobiłam, ponieważ średnio się na tym znam. Specjalnie dla Was poprosiłam L. o te najfajniejsze dla małych zuchów :) Poniżej gry dla maluchów, mój osobisty pomocnik w trakcie długiej drogi albo sezonu chorobowego:


LEGO DUPLO

Seria jest przeznaczona dla małych fanów Lego Duplo. Znajdziemy w niej kilka wersji: zoo, pociągi, jedzenie i lody. Wcielamy się w klockowych bohaterów i przemierzamy ich wspaniały świat. Do spotkanych zadań należy zaliczyć: dopasowywanie, budowanie, szukanie ukrytych elementów, tworzenie labiryntu oraz przygotowywanie jedzenia i deserów. Wszystko oczywiście jest wykonane z elementów, które nasi malcy mogą mieć w pudle z resztą swoich klocków.


PUZZLE

My korzystamy z dwóch kategorii. W pierwszej główną rolę pełnią auta i inne maszyny. Możemy podzielić je na: trójwymiarowe, zapełnianie zarysu, zamieniające się w film.
Drugą są puzzle ze zwierzętami.

KUBUŚ

Tutaj mamy układanie klocków i puzzle, również w wersji bożonarodzeniowej.
SYMULATORY

Pierwsza godna polecenia aplikacja polega na zbudowaniu pociągu i sterowaniu jego ruchem na makiecie.Kolejna to kierowanie tirem i próba zaparkowania ogromnej maszyny.


Trzecia to jeżdżenie traktorem po wiejskim świecie, gdzie możemy podczepić przyczepę czy cysternę na mleko.Ostatnia to wyścigi. Wymagają one pomocy dorosłego, ponieważ trzeba naprawiać czy ulepszać kupione auta. Ma jedną wadę. Bardzo wciąga, nawet "starszych" pomocników.


P.s. Wszystkie powyżej opisane aplikacje są bezpłatne.

Udostępnij:

Komentarze

3 komentarze:

  1. Pierwsza mi się podoba najbardziej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lego Duplo i Kubusia znamy i gramy i gramy :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Duplo bez rozrzucania po dywanie? fajna opcja przed przyjściem gości :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)