Jak Ojciec z Synem

- Tatusiu chodź.
- Tatusiu, ja chcę do Ciebie.
- Tatusiu przytul mnie.
- Tatusiu kocham Cię.
Tata jest najlepszym przyjacielem Gabina i jego lekiem na całe zło. Ten duet nie ma sobie równych! Parzę na młodego i widzę te ruchy, te gesty - on jest kopią swojego Taty. Kłócą się i uspokoją nawzajem. Ja widzę, że ze sobą są najszczęśliwsi na świecie.

To właśnie Tata porywa młodego na całodniowe wycieczki, wypady na hulajnogę, pojeździć metrem, baaa nawet pociągiem. Spełnia jego marzenia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Siedzę obok i słyszę ten głośny śmiech, kiedy ich konstrukcja z klocków Lego sięga powyżej stołu. Pociąg powoli rusza, a oni cieszą się jakby właśnie byli świadkami cudu. I chyba tak właśnie jest, bo ta miłość między nimi to mój osobisty mały cud.Wspólny spacer, a na nim upadek. Gabryś zawsze wybierze Tatę, to on pełni rolę pocieszyciela. Czasami mam wrażenie, że ja jestem obok zastępstwem. Nieraz było mi przez to przykro. Jednak postanowiłam podejść do tego z zupełnie z drugiej strony i ładuje baterie dzięki nim. Wiem, że Gabin kocha mnie tak mocno jak ja jego. Jednak to Tata jest jego najlepszym przyjacielem. Marzę o tym, żeby ich drogi nigdy się nie rozeszły, bo ta więź jest jedyna  swoim rodzaju!

Ja wychowywałam się bez niego. Pewnie dlatego nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak mocna może być miłość na linii Dziecko - Tata. Mama z dziadkiem sprawie zamieniali się rolami "odgrywając tatę", nie brakuje mi go i nigdy nie brakowało, przynajmniej ja tak chcę to pamiętać. Jednak patrząc na nasz rodziny dream team wiem, że nic piękniejszego nie mogło się im przytrafić niż bycie dla siebie.


Udostępnij:

Komentarze

18 komentarze:

 1. u mnie jest bardzo podobnie- jak wraca tata z pracy, czy jest weekend ja mogę się zapaść pod ziemię i chyba by nie zauważyli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, mnie może nie być...za to Nelka tylko "mama, mama" więc siły wyrównane:P

   Usuń
 2. Cudownie że tak wspaniale uczucie ich łączy :) u nas tata też jest super, ale jednak mama nr.1, do zasypiania, gdy krzywda się dzieje :) ale to mi Olus częściej mówi, że mnie nie lubi , bo ode mnie ma więcej zakazów, tata pozwala na więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez w domu jestem "złym policjantem":P A tatuś jest niezastąpiony, kiedy coś boli, kiedy pora snu czy kąpieli:)

   Usuń
 3. u nas bezustannie mama no1 :)
  czasami to męczące, ale z drugiej strony robi mi się przykro, gdy an myśl, że za parę lat nie będę im już tak potrzebna. chyba trzeba wykorzystać swoje 5 minut :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas miłość podzielona:) Na przekór syneczek tatusia i córeczka mamusi...cieszę się z tego bo tak jak piszesz niebawem nasze 5 minut przejdzie do lamusa

   Usuń
 4. Tata niezastąpiony i u nas :)
  Ale jak to sie mówi 'kto nie zna smaku słodyczy, temu ich nie brakuje', więc pewnie to normalne, że Tobie taty nie brakowało skoro nigdy go nie miałaś, a mama i dziadek dzielnie występowali w każdej roli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tatę miałam...nawet mam, tylko on miał inne priorytety. Może kiedyś o tym napisze...

   Usuń
 5. Ale cudnie :)) Fajne chłopaki!
  U nas jak na razie tylko mama i mama. Mąż się bardzo stara, ale dla młodego tata jest fajny przez pierwsze pół godziny, później mama.
  Może jak trochę podrośnie, z tatą na ryby pojedzie, w piłkę zagra to i tata będzie super :) Mam taką nadzieję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas Gabin około roku "porzucił" mnie na rzecz taty:)))Niebawem 4 lata, a duet z każdym dniem coraz bardziej zżyty:)

   Usuń
 6. Świetne zdjęcia...Ja też przestaję istniec jak tata wraca :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak słodko :) U nas na razie tata = super zabawa, ale na pierwszym miejscu i tak jest mama :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas tata od bardzo dawna jest numerem 1:))Za to Nelka widzi tylko mnie:P

   Usuń
 8. Więź ojca z synem szczególnie ponoć jest bardzo ważna, choć jak wiadomo dziewczynkom też jest potrzebna. To fantastycznie, że Twoi panowie tak świetnie się dogadują i czują w swoim towarzystwie. Oby nigdy im się to nie zmieniło.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta szczególna więź jest niesamowita:) A patrzeć i czuć jak Dziecko bezgranicznie kocha i ufa- nie do opisania :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)