Reaguj!

Otwieram laptopa i zostaję zarzucona informacjami. Nie chcę tego widzieć, nie chcę o tym czytać, bo śmierć dziecka to dla mnie straszna tragedia. Co roku znowu to samo, śmierć dziecka pozostawionego w aucie. Czemu tak się dzieje? Czemu mała, bezbronna istota umiera w taki nieludzki sposób? Obok kampanii dotyczącej dzieci pozostawionych w aucie, nie da się przejść obojętnie. Zobaczysz, zapamiętasz...a może jednak nie?

Współczuję rodzicom dziewczynki z Rybnika. Strata dziecka to najgorsza tragedia jaka może spotkać każdego rodzica. Nie wiem co się stało, że ojciec zapomniał o swoim dziecku jednak nie skaże go na wieczne potępienie. On sam do końca życia będzie z tym walczył. Jestem wściekała na fakt kolejnej śmierci dziecka, ale wiecie co mnie boli najbardziej? Ta cholerna znieczulica społeczeństwa. Nie wierzę w to, że nikt nie zauważył małego dziecka pozostawionego samego w sobie w aucie! Czemu nikt nie zadzwonił na policję, czemu nie podszedł do auta i nie wybił tej głupiej szyby? Wystarczyła jedna osoba, która pomogłaby
 i tragedia nie miałaby miejsca. Wszyscy oceniamy ojca , a ja się pytam co ze społeczeństwem, które poniekąd na to przyzwoliło?Dziś po raz kolejny czytam o dzieciach w aucie. Chłopcy na szczęście sami się poniekąd o siebie zatroszczyli, w czasie kiedy tata "na chwilkę" wyskoczył na zakupy. Dzieci miały też dużo szczęścia, ponieważ dorośli widząc ich zadzwonili do odpowiednich władz. Rodzeństwo zostało uratowane, a ich tata mam nadzieję w życiu nie popełni drugi raz tak głupiego błędu! 

Dwa na pozór rożne przypadki, ale widzę wspólnych mianownik - ludzi przechodzących obok. Kiedy widzisz dziecko pozostawione w aucie zareaguj! Proszę Was nie bójcie się wezwać pomocy, a jeżeli trzeba to wybijcie szybę! To tylko szyba, a na szali z drugiej strony jest życie dziecka! Zwracajcie uwagę na tych najmniejszych i nie myślicie, że rodzic pewnie zaraz wróci albo co gorsza "to nie moje dziecko, to nie moja sprawa"

Przedstawiam Wam ankietę przeprowadzoną na stronie wyborcza.pl wynik chyba mówi sam za siebie:( Jeszcze dużo osób nie zdaję sobie sprawy jak bardzo niebezpieczne może być zostawienie dziecka w aucie. Prawie 500 osób nie widzi w tym żadnego problemu:/
Razem możemy więcej!

Udostępnij:

Komentarze

6 komentarze:

 1. ja się zastanawiam, gdzie odpowiedzialność za własne dziecko tych prawie 500 osób? no gdzie?
  w tym samochodzie może zdarzyć się wiele. nie tylko śmierć i nie tylko latem.
  ja tego nie pojmuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeraża mnie ten wynik, jaką bezmyślną istota trzeba być żeby świadomie zostawić dziecko w aucie??? Mam nadzieję, że tej odpowiedzi nie zaznaczył żadne rodzic!

   Usuń
 2. Boże... Ja mam teraz obsesję zaglądania do każdego auta...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy parkowała Pani kiedyś na parkingu dużej firmy? Zazwyczaj wpasowuje się auto w wolne miejsce w szeregu aut i pędzi do pracy, na takim parkingu ludzie nie chodzą cały dzień, tam jest ruch rano i po południu, wypatrzenie dziecka w samochodzie na takim parkingu to jak znalezienie igły w stogu siana. Co innego gdy jest to tak jak w drugim przypadku centrum handlowe, tam ciągle ktoś przyjeżdża i odjeżdża, jest ruch, łatwiej coś zauważyć. I na prawdę nie możemy zrzucać winy na innych za głupotę ojca, bo dla mnie to głupota, nie osądzam i nie linczuje go, karę już poniósł straszną. Ja apeluję o to aby każdy rodzic gdy wsiada do samochodu z dzieckiem skupił się na dwóch rzeczach, tym jak prowadzi i na tym, że ma z tyłu dziecko, praca jest dziś jutro może jej nie być, co najwyżej się zmartwimy ale dziecko jest o wiele ważniejsze.
  Pozdrawiam, Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze nie wierzę, że przez tyle godzin absolutnie nikt nie przechodził obok auta. Po drugie na parkingu zazwyczaj ktoś się kręci. A na koniec napisze tylko tyle, że marzę o tym aby ludzie nie mieli większą świadomość i dwa razy pomyśleli zanim postanowią zostawiać dziecko w aucie. I mam tu na myśli nie tylko rodziców - choć ich przede wszystkim - ale także tych ludzi którzy przechodzą obok auta i zostawiają owe dziecko.

   Usuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)