Sweet 16

Patrzę na nią i nie widzę już tej nutki niemowlęcego bytu. A jeszcze przed chwilką miałam w domu małego, rozkosznego bobasa. Dziś to malutka, urocza panienka, która zdecydowanie potrafi pokazać pazurki :) Mała istota, której wszędzie pełno. Choć ma dopiero 16 miesięcy jednego jestem pewna. W życiu to ona sobie na pewno poradzi :) Jest straszliwym uparciuchem i choćby miła powtarzać jedną czynność tysiąc razy dopnie swego. Mała wojowniczka, która płacze tylko wtedy kiedy jest zmęczona. W innym przypadku zaciska zęby i prze do przodu :)
 Uwielbia wszelkie nakrycia głowy. Uwaga dzieci, bo jak tylko zobaczy jakąś fajną czapeczkę nie odpuści dopóki nie przymierzy :) W domu najczęściej chodzi w przydużym kapeluszu Gabrysia, radość po założeniu bezcenna :)
 Co w tym miesiącu mnie zaskoczyło - poczucie humoru mojej córki :) Ona najzwyczajniej w świecie mnie rozśmiesza :) Kiedy jestem zła młoda podchodzi do mnie, wdrapuje się na kolana i zaczyna strzelać miny. Miód na moje serce! Tak samo sprawa wygląda z jedzeniem. Kiedy dostaje swoje ulubione pomidory albo lody zaczyna je smakować. Mlaska, głaszcze się po brzuszku i kiwa głową z aprobatą :) Widok bezcenny! 
Panienka Nela jedyna w swoim rodzaju :) Idealna kompanka do długiego porannego przytulania, fanka resoraków i rockowych kawałków. Zakochana bez pamięci w swoim starszym bracie, nienawidzi ubierania i skarpetek :) Najchętniej całe dnie spędzałaby na dworze, a jeżeli już musi być w domu to najlepiej w wannie z dużą ilością wody.
Trochę statystyk:
- mierzy około 78-80 cm, ciuszki nosi na 80/82;
- waży 9,5 kg;
- stópki się rozciągnęły i obecnie Nela nosi rozmiar 19/20;
- rozpoczęła przygodę z kredkami i kredą, nawet już nie próbuje ich zjeść tylko maluję;
- naśladuję większość dźwięków;
- do słownika chyba nic nie doszło przez ostatni miesiąc;
- powolutku przekonuję się do huśtawek, choć i tak najlepszą formą spędzania czasu na świeżym powietrzu stanowi bieg z przeszkodami, prowadzenie wózeczka i jeżdżenie na rowerku,
- jest bardzo społeczną istotą, każdego wita i żegna, o dziwo jest jednak bardzo nie ufa i nie lubi kiedy ktoś nieznajomy próbuje jej dotknąć;
- jeżeli nikt nam nie przeszkadza śpi ze mną do 9; 
- smakoszka pełną gębą, żadnym nowościom nie przepuści i tak naprawdę je wszystko;
- uwielbia bawić się duplo, układankami i czytać książeczki.

Udostępnij:

Komentarze

5 komentarze:

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)