Hity z biblioteczki dziecioli by Nela

Do książek mam słabość od zawsze. Uwielbiam chwilę z kubkiem gorącej herbaty i nosem w książce. Odkąd na świecie pojawiła się Nelka mój czas z książką niestety został ograniczony do minimum. Młoda jednak wyssała wraz z mlekiem mamy miłość do książek i butów, ale o tym drugim kiedy indziej :) Z wielką radością buszuję po księgarni, wodzę palcem od tytułu do tytułu. Z tą drobną różnicą, że dział książek jest o wiele badzie kolorowy. Tak, tak obecnie szaleję w dziale dziecięcym :)  Zamieniałam grube tomy zadrukowane od góry do dołu drobną czcionką na kolorowe dzieła pobudzające dziecięce zmysły. Choć tęsknię odrobinkę za swoją literatura to wspólne radości przeżywane podczas lektury z dzieciolami dają mi równie wielką frajdę :)Nelka jest fanką książeczek "od zawsze". Jak każdy z nas ma jednak swoje ukochane książeczki, które każdego dnia są przez nas "czytane". Powyżej szczęśliwa Nelkowa 7. Część jest już porządnie nadgryziona zębem czasu :) Kartonowe cuda, które po pokazaniu swojego wnętrza urzekną każde dziecko. O części już Wam pisałam - klik. Łączy je zwierzęcy byt, choć w każdym team-ie jest wyjątek. Spójrzcie na prawy górny róg i ujrzycie Wróżki :)
W środku znajdują się "dotykowe" elementy. Młoda uwielbia zróżnicowane powierzchnie, tu możemy dotknąć chropowatych powierzchni, gładkiego materiału. No i wiecie jak jest - są wróżki, więc ta książka musiała być w Nelkowym zestawieniu. Jednym słowem wróżki rulezzz :)

Większość lektur Nela równie chętnie czyta sama. Wyjątkiem jest tu "Dżungla". Przy lekturze tej książki towarzystwo jest konieczne! Już wiecie dlaczego?  A co to za frajda, udawać zwierzątko kiedy nikt inny go nie widzi. My bawimy się w "jaki dźwięk wydaje...". Z Gabrysiem jest wyższy level, bo to on pokazuje osobie, która jest po drugiej stronie jakim właśnie stworzeniem jest :)
Pięknie wydane, zachęcające do odkrywania nieznanego. Myślę, że jeszcze długo będą top 7 na Nelkowej półeczce.

Udostępnij:

Komentarze

4 komentarze:

 1. Super ta książeczka , już widze jak moje ''Młode'' ma rodochę wkładając tam swój pyszczek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy sporo tych książeczek z serii - świat w obrazkach. Bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja Polcia tez lubi książkę z dziurą,a le jeszcze uwielbia książeczki z pepco, sa to takie małe , kartonowe książeczki z któkimi wierszykami, musze o nich post zrobić, bo juz sie za niego zabieram i zabieram :P A są fajne takie pouczające, tytuły np. Dbam o ząbki, Idę do lekarza, Kształty itp :) Mamy chyba z 5 książeczek z tej serii, a chciałam kupić więcej tylko akurat nie było wybranych przeze mnie tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki książkami, ale Nelka to do schrupania;)))

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)