Rodziny Lipikar, czyli walczymy z atopią

Czy wiecie, że 20 % dzieci posiada chorobę zwaną Atopowym Zapaleniem Skóry. Mam to nieszczęście znaleźć się w tym nie za dużym gronie. AZS to nie alergia! Jest to przewlekły stan zapalny skóry, który powoduje niesustanne uczucie wyjątkowego swędzenia. Przepuszczalność skóry jest nieprawidłowa, poprzez co układ odopornościowy reaguje. Skóra staje się sucha i podatna na  podrażnienia. Pojawia się błędne koło atopii. Dziecko nie jest w stanie przestać się drapać, doprowadzając do coraz większych ran. Bez specialistycznego leczenia, sami nie jesteśmy w stanie dać sobie rady!

Atopowe zapalenie skóry to powszechna i coraz częściej występująca choroba alergiczna skóry:- 50 milionów Europejczyków cierpi na atopowe zapalenie skóry;- w ciągu 50 lat przypadki jej występowania w krajach wysokorozwiniętych zwiększyły się dwukrotnie.Alarmujące statystyki dotyczące atopii:- cierpi na nią 20 % dzieci;- 85 % diagnozowanych przypadków dotyczy dzieci poniżej 5 roku życia;- u 70 %. pacjentów choroba ta występowała u kogoś z rodziny;- atopia jest drugim w kolejności powodem konsultacji u dermatologa.

La Roche-Posay z myślą o rodzinach borykających się z programem atopii przygotowała ogólnopolski program, gdzie 50 rodzin otrzyma produkty do skóry suchej, ze skłonnością do skóry atopowej Lipikar. 
Program startuje już w środę, czyli 1 października 2014, zgłoszenia będą przyjmowane do 10 listopada 2014. Następnie zespól specjalistów wybierze szczęśliwą 50 :)


Co należy zrobić aby móc dostać się do programu?
1. Pobierz regulamin i dokładnie go przeczytaj.
2. Wydrukuj formularz i poproś swojego dermatologa o jego wypełnienie - do pobrania tu.
3. Powrócić na stronę www.infoatopia.pl, uzupełni swoje zgłoszenie i prześlij 1 zdjęcie rodzinki.
4. Czekacie na wyniki :)
Łatwizna prawda? A jak dużo można uzyskać :) Kosmetyki Lipikar - emolienty to główne preparaty przepisywane przez dermatologów dla pacjentów z atopią. Stosowanie do kuracji miejscowej preparatów, które pozwalają przywrócić prawidłową budowę hydrolipidową i odbudować barierę skórną, stanowi część niezbędnej terapii AZS. Preparaty te zapewniają pacjentom natychmiastowe uczucie komfortu i ograniczają przenikanie czynników podrażniających. Takie podejście La Roche-Posay do tworzenia produktów jest wynikiem współpracy z ponad 25 tys. dermatologów na świecie, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami z gabinetu, dogłębną wiedzą na temat fizjologii skóry suchej i atopowej oraz objawów, z jakimi pojawiają się ich pacjenci.
Specjalnie stworzona strona www.infoatopia.pl nie tylko dostarczy Wam mnóstwo cennych informacji o chorobie. Stworzona jest także w celu wymiany doświadczeń rodziców, których dzieci chorują na AZS. Wspólna wymiana informacji mi i Gabrysiowi wielokrotnie bardzo pomogła, więc jest to niezwykle cenna rzecz. Wzajemne wsparcie, wskazówki oraz zdjęcia z postępów w kuracji na pewno dostarczą Wam wiele pozytywnych emocji.
Na stronie również będzie możliwość skonsultowania się z ekspertami  oraz lekarzami dermatologami  czy dermokonsultantką.
My na pewno spróbujemy, a Was chyba nie muszę namawiać :)

Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

  1. Jejciu, jak się cieszę, że do nas się nie przypałętało :) ale życzę Wam powodzenia :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój chrzesniak ma AZS połączone ze skazą białkową także wiem czym to śmierdzi . Ciągła walka o ''czystą '' skóre , dużo wyrzeczeń, dużo nerwów i smarowanie 24/dobe..ehh
    Cieszę się strasznie że mojego Adasia to ominęło ..

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)