Czemu dziecko płacze?

Listopad nas rozpieszcza pogodowo. Jest cudowanie, codziennie z radością pędzę na spacer. Cieplejsza bluza i nic więcej mi nie potrzeba. Mam nieodparte wrażenie, że to marzec. Tylko te cudowne kolorowe liście odrobinę nie pasują do krajobrazu wszechobecnej wiosny. 
 Dzieciole na spacerach mają czas na szaleństwa. Kładą się w liściach i machają nogami ku zgorszeniu starszych Pań. Dziś byliśmy ofukani na wszelkie możliwe sposoby, bo jak to tak można?! Mamy listopad, a dzieci w samych bluzach i żeby tego było mało, wskakują w liście. Baaaa, one nawet w nich leżą. A my - wyrodni rodzice. No cóż, nie wiem czy mniej mnie śmieszą dzieciole, czy może komentarze przechodzących obok starszych Pań.Nie wiem do końca na czym polega to dziwne zjawisko unoszącego się płaczu małych dzieci po alejkach parkowych. Wystarczy tylko jedno spojrzenia i wszystko wydaje się być jasne. Gdyby tak mnie ktoś ubrał w zimowy kombinezon i wełnianą czapę,  a w gratisie narzucił na mnie kocyk pewnie też krzyczałabym wniebogłosy.
 Mamy w rozpiętych kurtkach spacerują radośnie, a biedne dzieci siedzą w swoich mini saunach. Czy obowiązkowo w listopadzie trzeba już malucha ubierać w 5 warstw? Może dlatego tak dziwnie patrzą się na nas? My w samych bluzach, kurtki jadą obok na wózku :) Jednak przy 15 stopniach na plusie nie mam zamiaru ubierać dzieciaków w kilka warstw! Listopad w kalendarzu, a na dworze wiosna radosna. Może zamiast śpiewać i potrząsać wózkiem coraz mocniej i mocniej wystarczy dziecko trochę rozebrać? Nie cierpię kiedy jest mi za gorąco, więc zawsze ubieram dzieciaki stosownie do pogody, a nie patrząc na kartkę z kalendarza. Przegrzewanie dzieci jest niebezpieczne i niestety bardzo często prowadzi do przeziębienia. Następnym razem wychodząc z dziećmi miejmy dla nich litość i darujmy sobie zimowe wdzianko kiedy jest powyżej 10 stopni na plusie.Gabin:
czapka - flawless
bluza - next
jeansy - zara
buty - adidas bb bear

Nela:
bluza - cherokee
jeansy - zara
buty - emel

Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

  1. zgadzam się z tym przegrzewaniem, ogólnie przesada w każdą stronę jest zła :) Wasze spacery fajne i pełne zabawy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nawet nie wiesz jak mnie irytowały zawsze te słowa 'nie przesadzaj, listopad już jest' :P
    Ubiór zależy od temperatury i ogólnej aury, a nie od miesiąca, cholera!

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)