Oczko

21 miesięcy powitało nas chorobowo. Nelka jednak chorobie pokazuje figę z makiem i udaje, że jej nie ma :) Razem z Gabinowskim malują,bkolorują ku mojej rozpaczy nie tylko po kartce. Pomimo gorączki i straszliwego kaszlu nadal ma energię z kosmosu. Tylko zdąży otworzyć swoje piękne niebieskie oczęta i się zaczyna. Buzia jej się nie zamyka,wszędzie jej pełno i nadaje jak małe radyjko.
Nelka jest stanowczą istotką, kiedy się obudzi bierze moją buzię w swoje małe łapki i daje mi buziaka po czym delikatnie zaczyna mną kołysać. Zawsze budzę się mając wrażenie, że chwilę wcześniej znajdowałam się na pirackiej łajbie :) Opcja nie otworzenia oczu nie wchodzi w grę. W takim przypadku delikatne kołysanie zamienia się w mini huragan :) 

Mama obudzona ,więc panienka biegnie myć zęby. Higiena ważna sprawa i ciągnie mnie do kuchni po "kawu" i "kapapki" czyt. kawę i kanapki :) Zaczynamy nasz dzień, a każdy jeden dzień z nią to fantastyczna przygoda :) Zaskakuje mnie coraz bardziej swoją empatią i dorosłością. Rozumie chyba wszystko co do niej mówimy, wyczuwa nasze nastroje i idealnie potrafi pokazać co myśli o danej osobie. Uwaga, bo jest szczera do bólu.

21 miesięczna Nela to świetny kompan do zabawy dla starszego brata. Po 40 minutach do godziny następuje rozładowanie atmosfery za pomocą kuksańca. To chyba całkiem dobry wynik jak na dwójkę energicznych istot :) Z babcią najbardziej lubi czytać książki i kiedy tylko ją widzi łapie literaturę ze swojej bibiloteczki i pędzi w jej kierunku radośnie krzycząc "babciu czytu, czytu".

Kilka słów podsumowujących ostatni miesiąc:

- bez pomocy wchodzi i schodzi po schodach;
- je sama już od dawna, ale nowością jest jedzenie zupy łyżką z efektem prawie całej zupy w brzuszku, a nie obok talerza;
- pije z kubka albo normalnej buteleki z wodą, ku mojej radośći pożegnałam wszytskie niekapki -kapki;
- waży około 11 kg, wzort ? Tego nie wie nikt;
- ubranka nosi w rozmiarze 86;
- buty 20/21;
- uwielbia tańczyć;
- pomału rezygnuje z drzemki w ciągu dnia, za to śpi do 8.30/9;
- naśladuje domowników przede wszytskim Gabrysia i mnie;
- buty i torebki to jej ulubione częsci garderoby,;
- bardzo chętnie się dzieli;
- niestety nadal podnosi rączkę i chce bić kiedy coś nie dzie po jej myśli.

Nelka córeczko kochamy Cię jak cały świat! Rośnij w siłę małeńka i spełniaj swoje marzenia!

Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)