Zimowo świąteczna biblioteczka dziecioli

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami:) Na naszych półkach zagościły więc książeczki wprowadzające dużo bieli, magii oraz blasku świec na wigilijnym stole. Nelka
z Gabrysiem codziennie czytają zimowe lektury i męczą mnie pytaniami o biały puch. Póki co możemy go jedynie podziwiać w książkach:))

Wiecie co mnie tak bardzo cieszy, że oni podzielają moją miłość do Świąt Bożego Narodzenia, tego cudownego czasu spędzonego w gronie naszych najbliższych. Nasza książkowa biblioteczka jest jeszcze małych rozmiarów ale co roku systematycznie ją uzupełniamy:) W tym roku dołączyła do nas prawdziwa perełka "Ekspres Polarny".
Moim osobistym faworytem jest książka z lat mojego dzieciństwa,czyli zwariowana ekipa
 z Bullerbyn w wersji Świątecznej:) Piękne ilustracje dodają uroku. Czytając ją czuję się jak u mojej cioci na wsi:)

Gabinowski w tym roku upatrzył sobie "Ekspres Polarny"...miłośnik pociągów tym samym wybór jego mnie nie zaskoczył. W dodatku nie może się doczekać Mikołaja, a w tej książce docieramy do niego ekspresowo:) Podobnie jak w przypadku "Dzieci z Bullerbyn" ilustracje są piękne. Chodź tu mają w sobie dodatkowo ten czar Bożego Narodzenia:)


Nelka na okrągło ciągnie za sobą "Pana Brumm-a" oraz "Zimę na ulicy Czereśniowej". Każdy z nas ma swoje hity którym poświęca najwięcej czasu. Jednak tak naprawdę to każda książka mocno związana z  zimą i BN jest w naszym domu mocno wyeksploatowana. Co zrobić my uwielbiamy czytać zwłaszcza o tych przyjemnych wydarzeniach:))A wy jakie książki polecacie na długie zimowe wieczory? 

Udostępnij:

Komentarze

4 komentarze:

 1. Kolejne do listy do kupienia dopisuję: Patrz Madika pada śnieg i Ekspres Polarny. Dzięki, kiedyś zbankrutuję :P

  OdpowiedzUsuń
 2. My oprócz ulicy Czereśniowej nie mamy nic typowo zimowego....muszę zakupić przynajmniej z trzy książki....Mam 12 prezentów dla Świętego Mikołaja na liście podobno świetna:) Chyba kupię Brumma i Tappiego:) Tappiego ze względu na Hanie-koleżankę Wikusi:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Musimy zaopatrzyć naszą biblioteczkę w jedną z tych pozycji! To będzie zadanie do kalendarza adwentowego!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. zapożyczam od Was tytuły :)
  alexanderkowo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)