Dziewczyna z rumianym odcieniem

Na dworze jest przyjemna chłodniejsza aura. Uwielbiam te chłodniejsze dni, kiedy mogę otulić się grubym szalem i długaśnym swetrem. Pierwszy raz po dwóch tygodniach wyszliśmy na dwór. Czuję się jak mała dziewczynka w wesołym miasteczku :) Nareszcie większa przestrzeń niż 50 metrów ². Mam ochotę krzyczeć ze szczęścia i wszystko byłoby w porządku gdyby nie ta urocza czerwień.


Odkąd pamiętam zawsze miałam problem z odcieniem moich polików. Wraz z wiekiem czerwony kolor stał się mniej dokuczliwy, za to skóra stanowczo sprzeciwia się pogodzie zimowej. Po wejściu do cieplejszego pomieszczenia mam wrażenie, że jest strasznie naciągnięta. Szczypie i sprawia, że mam uczucie sporego dyskomfortu. Nie wspominając o tych nieszczęsnych rumieńcach tak uwielbianych przez babcie :)

Kiedy więc jakiś czas temu znalazłam w ofercie kosmetyków Mixa krem przeciw czerwienieniu się natychmiast chciałam go nabyć. W tym samym czasie dostałam zaproszenie na event organizowany właśnie przez producenta ów kosmetyków :) Głównym tematem była skóra wrażliwa - tadaaam jestem w domu! Wśród całego mnóstwa kosmetyków znalazł się także ten wypatrzony wcześniej przez mnie :) Mało tego, dla wrażliwców z problemem skórnym w postaci występujących pąsów na policzkach jest cała seria kosmetyczna. 

Wiecie, że co druga kobieta na świecie posiada skórę wrażliwą? Wrażliwa skóra cierpi z powodu zaczerwienienia, kłucia i podrażnienia. Charakteryzuje ją nadwrażliwość. Istnieje tylko jedna zasada, której należy przestrzegać, aby poprawić codzienny komfort delikatnej skóry, a jest to poszanowanie dla jej delikatności.Istnieje więcej niż jeden rodzaj wrażliwej skóry

Powody powstania tej nadwrażliwości mogą tłumaczyć różne czynniki, zarówno pojedyncze jak i cała ich kombinacja: 


 - czynniki naczyniowe są związane z kruchością ścian naczyń krwionośnych. Powstającą pod wpływem pewnych czynników zewnętrznych, takich jak mocno przyprawione potrawy lub picie alkoholu.
- czynniki środowiskowe, czyli wiatr, suchość powietrza, zimno i zanieczyszczenia mogą wywołać uczucie kłucia lub pieczenia.
 - reakcje kontaktowe to reakcję skóry, które może wywołać kontakt ze składnikiem, który jest przez nią źle tolerowany. Może to mieć miejsce na przykład w przypadku twardej wody.
 - choroba atopowa, gdzie skóra osób chorujących na atopowe zapalenie skóry ma większą skłonność do nadwrażliwości.

Podobno nie istnieje sposób na całkowite pozbycie się naszych kolorów. Jednak możemy tak dbać
 o naszą skórę aby jak najbardziej zniwelować skutki bycia właścicielem wrażliwej skóry. Przed każdą zmianą temperatury warto zastosować odpowiednie kosmetyki :) Przy obecnej temperaturze przed wyjściem powinniśmy się nasmarować tłustą maścią. Idealna jest podobno wazelina, ale ja pomimo wszystko jednak podziękuję :) Dzieciole mają nakładną grubszą warstwę maści, a ja swój krem na chłodniejsze dni.


Mixa istnieje, aby łagodzić przejściową lub stałą nadwrażliwość skóry. Zobowiązanie do pielęgnacji
wrażliwej skóry poparte jest badaniami koncentrującymi się na dwóch celach: wysokiej skuteczności i łagodności dla skóry, dla efektu bez podrażnień i działania bez efektów ubocznych. 

Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

  1. ten krem, to najgorsze co mnie spotkało w zeszłą zimę :( liczyłam, że mi pomoże, ale tak mnie uczulił, że szkoda gadać. dermatolog nawet był wstrząśnięty.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O kurczę no to ładnie:(( Ja go używam od dwóch tygodni i jestem zadowolona, więc może źle zareagowałaś na jakiś jego składnik?

      Usuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)