Co złego to mama

Jak to jest w życiu, że dzieci mają dwoje rodziców. Jednak kiedy źle się dzieje jest tylko mama, tata zostaje odsuniemy na bok i znika pod mgłą niewidzialności. Wcale nie mam na myśli sytuacji kiedy dziecko się przewraca i biegnie  z płaczem do mamy, bo "boli". Ta zła matka to obraz reprezentujący rodziców kiedy dziecko zachowana się nieodpowiednie zdaniem dorosłego. Ta zła, niepotrafiąca wychować to zawsze mama!
Co się dzieje z tatusiami? Czy tylko oni mają "grzeczne" i "śliczne" dzieci, które zawsze zachwycają ludzi wokół? Wychowujemy nasze dzieci we dwoje i nawet w domu kiedy Gabryś popchnie swoją siostrę słyszę: "Ala, oni się biją". Wizyta u Babci, Nela z Gabinem zaczynają zawody pt. kto głośniejszy wyda z siebie dźwięk: "Ala weź ich, bo nie można wytrzymać". Zwracam uwagę, że jesteśmy we dwoje, ale jak przychodzi co do czego i tak wołana jest zawsze mama.

Czytam o wszelkich sytuacjach związanych z bobasami i ponownie w moje oczy rzuca się słowo mama kiedy to dziecko źle się zachowało. Mamy są zawsze winne sytuacji, bo źle wychowały swojego malucha. Umniejszamy rolę jednej z najważniejszych osób w życiu dziecka. Halooo, dzieci wychowujemy razem. Jestem ja jako mama i on jako tata.
Żyjemy w  XXI wieku, gdzie związek partnerski jest najczęstszym modelem rodziny. To nie są czasy, kiedy taty całe dnie nie było, bo to on zarabiał na swoją rodzinę i dzieci wychowywała tylko mama. Dziś dzieci zazwyczaj wychowujemy razem, więc czemu nadal myślenie jest tak zaściankowe? Wszelkie bury zbiera rodzicielka, tatusiowie tylko laury. Najgorsze jest to, że tak nawet mówią inne mamy, a kiedy pytam się gdzie w tym wszystkim jest tata w zamian otrzymuje zdziwioną minę.

Błędy wychowawcze to błędy obydwojga rodziców. Pomyśl o tym zanim ponownie obwinisz o coś samą mamę.

Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

  1. To ostatnie zdanie zostanie ze mną na dłużej...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ludzie tak myślą bo to wynieśli z domu rodzinnego,tak są wychowani bo mama to nie to samo co tata. Często bywa i tak ,że same kobiety spychają ojców na boczny tor,albo sami faceci się odłączają.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)