Zrób badanie ginekol()giczne, nie bierz problemu w nawias!

Ile razy miałaś pójść do ginekologa i odkładałaś tą wizytę na później.  Brakowało Ci czasu, nie miał kto zostać z dziećmi, wypadło ci inne ważniejsze spotkanie albo najzwyczajniej w świecie bałaś się wyniku badania! Weźmy swój los w swoje ręce i już dziś zapisz się do swojego lekarza. Musimy zdawać sobie sprawę, że rak szyjki macicy nie musi być wyrokiem. Im wcześniej go wykryjemy tym większe mamy szanse w tej walce. Możesz rozłożyć go na ringu tylko pamiętaj diagnostyka ma tu kluczowe znaczenie!
Ruszyła 6 edycja kwiatu kobiecości, a ja po raz drugi mam zaszczyt zostać ambasadorka tek akcji. 
W tym czuję wielką potrzebę wsparcia Idy Karpińskiej i jej organizacji. W tym roku poznałam aż 3 wspaniałe kobiety, które stały się dzielnymi wojowniczkami. Na ringu z drugiej strony pojawił się rak szyjki macicy. One pełne wiary w lepsze jutro, zawiązują chustkę na głowę, malują usta i podejmują każdego dnia tą cholerą walkę. Każda z nich jest mamą i to uderza mnie przede wszystkim. Ta choroba może dotknąć każdą z nas, nie ważne czy jesteś pełną życia młodą studentką, poważną panią biznesmen czy może zabieganą mamą. On nie zna naszych statusów społecznych i zasobów portfela. Uderza powalając Cię na kolana. Jeżeli chcesz wyjść zwycięsko z tej bitwy BADAJ SIĘ!!!

Właśnie dziś odebrałam swoje badanie cytologiczne. Na całe szczęście wynik  był zgodny z moim oczekiwaniami. Jednak to nie zwalnia mnie od kolejnej kontroli za pół roku. Będę się badać, bo mam dla kogo żyć. Chcę być żoną dla mojego męża, mamą dla moich dzieci i przyjaciółką dla moich przyjaciół. Nie chcę odjeść przez bezsensowne wymówki. Ty też nie bierz problemu w nawias!

Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

  1. Co pol roku robisz cyto ? To bardzo czesto. Ja ide w lutym bo pomimo ze usg robie co roku to cytologie mialam az 3 lata temu :( i az sie boje

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak staram sięstaż na pół roku...😊 Nie bój się tylko szybko się zbadaj i więcej nie rób takich długich przerw😊😊

      Usuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)