Niedźwiedź łowca motyli


Przedziwny splot wydarzeń, który spotyka tytułowego niedźwiedzia i ukazuje nam świat bezinteresownej przyjaźni. Wielki i kudłaty miś znajduje w lesie siatkę na motyle. Wykorzystuję ją w piękny sposób - ratując motyle, które wpadają do jeziora.

Autorka w świetny sposób ukazuje nam wrodzoną dobroć niedźwiadka. Dba o te małe istoty i suszy je na swoim wielkim nochalu :) Dobro wraca i kiedy to niedźwiedź wpada do wody okazuje się, że tym razem ratują go motyle!


Niedźwiedź całkiem niespodziewanie poznaje wspaniałą przyjaciółkę. To właśnie Blanka ratuje go z opresji i pomyśleć, że wszystko dzięki zamiłowaniu do znajdowania rożnych dziwnych przedmiotów w lesie. Siatka na motyle doprowadza do drzemki w chmurach i wypicia filiżanki miodu z Księżycem :)

Nela jest zafascynowana misiem i codziennie po kilka razy czytamy o jego dobrym serduchu. A ja cieszę oczy niezwykłymi ilustracjami Marjorie Pourchet. Uwielbiam książki z mądrym przekazem , a opowieści o bezinteresownej pomocy i przyjaźni, która ma wznieść niedźwiedzia aż do chmur, jest właśnie jedną z nich!
Tekst: Susanna Isern

Ilustracje: Marjorie Pourchet

Wydawnictwo: Tako

Udostępnij:

Komentarze

3 komentarze:

  1. Piękne ilustrację...piekna historia...tyle się nad tą ksiażką zastanawiałam ale widzę że niepotrzebnie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Rewelacja!!! Bardzo, bardzo mi się podoba i już pędzę zamawiać :-). Ps. Piękne zdjęcia!

    OdpowiedzUsuń
  3. Zachęciliście mnie skutecznie do kupna książki . Zaraz ją zamówię :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)