Mali giganci, duzi ignoranci


Wczorajsza premiera nowego programów z ramówki TVN- u  mocno mnie szokowała. Im dalej w las tym gorzej. Mnóstwo małych marzycieli, utalentowanych dzieci, wyjątkowych i niezwykłych, które w kilka minut zostają pozbawione złudzeń. Ja osobiście już dawno tak się nie spłakałam. Więcej łez niż na niejednym melodramacie. Co muszą czuć te biedne dzieci, które przed milionami widzów słyszą: "sorry, ale odpadasz".


Podobno im więcej program wzbudza emocji tym jest lepszy. Tylko pytanie dla kogo? W tym przypadku najbardziej po tyłku dostają małe dzieci. Wydawać by się mogło, że 12 - latek to już rozsądny młody człowiek. Jednak emocjonalnie to nadal małe dziecko, więc po co je narażać na taki stres? W imię rzekomej sławy? Serio? Czy takie małe dzieci są gotowe zostać gwiazdami? Osobiście uważam, że mają na to dużo czasu. Czasu na szkolenie swojego warsztatu i dojrzenie do scenicznej kariery. Co przekonuje dorosłych ludzi do zgłoszenia 5 - latki do programu telewizyjnego, gdzie niekoniecznie będzie się cały czas wygrywać.

Moment głosowania na jedno z dzieci to prawdziwy hardcore. Wyobraź sobie, że Twoi najbliżsi siedzą pod sceną, a Ty dostajesz bilet do... domu. Widok uśmiechniętego tatusia, w którego ramiona wpada zrozpaczona mała dziewczynka to horror. Jestem mamą i nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecko świadomie narazić na taki stres. Zapewne te wszystkie dzieci bardzo chciały wziąć udział w tej "fantastycznej" przygodzie. Tylko czy one zdają sobie sprawę, że w kilka chwil ktoś może im wylać na głowę kubeł lodowatej wody? Zapewne nie! Podobno każda porażka zbliża nas do sukcesu. Tylko nie kiedy na nasze porażki patrzy całe nasze towarzystwo, każda sąsiadka z bloku, pani ze szkoły i kolega, który chętnie będzie nam dogryzał że nam się nie udało. 

Ciekawa jestem ile z tych dzieci porzuci swoje marzenia? Ile przepłacze noc, że jest do niczego. Druga strona medalu to opinia publiczna. Wystarczy wejść na stronę "małych gigantów" żeby sobie poczytać opinię życzliwych dorosłych o tym, jakie to beztalencia ludzie wysłali do telewizji:

"co do tego chłopca to chyba kategorie pomylił!!! ze śpiewm ma tyle wspólnego co krowa, który muczy na pastwisku!!!"

"ona nie umiala tanczyc"

"jessica istny falsz.Julka ma talent !"

Czytam i nie wierzę, że można być tak wypranym z emocji aby obrażać małe dzieci? Jednak i o tym należało pomyśleć zgłaszając dzieci do programu, że są tacy ludzie na tym świecie, którzy czerpią satysfakcję z nieszczęścia innych. Dzieci to bardzo czułe istoty i żadna wycieczka do Disneyland'u nie jest warta tylu łez. 

Mam nadzieję, że to pierwsza i ostatnia edycja tego programu. Ja podziękuję i już nie będę oglądać i dostarczać sobie tej niewątpliwej rozrywki. Chyba nie jestem na tyle obojętna emocjonalnie żeby cieszyć się z porażek małych dzieci.

Udostępnij:

Komentarze

6 komentarze:

 1. Według mnie te Male dzieci to ofiary marzen rodziców. Marzen o sławie, marzen o szklanym ekranie i chęci liźnięcia świata telewizyjnego. Bo a nóż ktoś dojrzy to dziecko i nie wiadomo co sie stanie. Byc może starsze dzieci miały wiecej do powiedzenia na ten temat ale jednak śmiem wątpić. Szkoda, ze rodzice zamiast myśleć o dzieciach chca spełniać swoje fantazje. Takie parcie na szkło.
  Co do komentarzy w necie to mysle, ze poczucie "anonimowości" pozwala na wszystko. Tak się ludziom wydaje. Tylko, ze to poczucie jest naprawde złudne....

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam i czułam się zniesmaczona... Na widok łez dziewczynki, która odpadła jako pierwsza... na widok tego, że dalej przechodziły dzieci, które niekoniecznie miały talent...

  OdpowiedzUsuń
 3. Słabe, słabe... Naprawdę takie talenty powinny się rozwijać w domach kultury, a nie w tv. Nie w tym czasie!

  OdpowiedzUsuń
 4. NIESTETY POZIOM TEGO PROGRAMU JEST ŻENUJĄCY. JEDYNIE TANCERZE MAJĄ SZKOŁE I REPREZENTUJĄ JUZ DOŚC WYSOKIE UMIEJĘTNOŚCI

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znoszę takich programów i ich nie oglądam. Już sam fakt rywalizacji między takimi dziećmi i ich ocena przez jury jest dla mnie niedopuszczalna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zobaczyłam jeden występ - córka Pana Totoszki przeszła dalej, bo ma sławnego tatę?
  I na tym skończyłam oglądanie. Ten program to porażka - ale rodziców, którzy pozwalają brać udział dzieciom w takim chłamie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)