Mali odkrywcyJadąc na event zorganizowany przez Pampersa byłam ciekawa co ciekawego mogę dowiedzieć się jeszcze o pieluszkach :) Wiecie to nie to żebym się chwaliła, ale każda mama 2 letniego dziecka już tyle towaru pieluszkowego przerobiła, że śmiało może nazywać się ekspertem :) Jednakże Pampers dba nie tylko o suchą pupę naszych maluchów. Organizatorzy pomyśleli także o zdrowym rozwoju dzieci :) Kiedy rozpoczęły się warsztaty gorzko pożałowałam, że nie zabrałam ze sobą dziecioli. Nie ma tego złego i poćwiczyliśmy sobie w domu :)

Warsztaty miały miejsce świetnej restauracji Kids&Frends, a rozpoczęliśmy je od najsłynniejszego na świecie testu "mokrej pieluszki". Przedstawicielka marki porównywała pieluszkę Pampers Acitive Dry z konkurencją marką. Wiecie co mnie najbardziej zszokowało? Odpowiedź na pytanie "skąd wiesz, że pieluszka jest morka?". Badane mamy dosyć często odpowiadały (uwaga, siedzicie?): "dopóki nie przecieka jest ok!" Ja lekko osunęłam się z pufy! Serio? Serio? A tak naprawdę dziecko kiedy zaczyna czuć, że ma mokro zaczyna nam pokazywać swój dyskomfort. Częstsze pobudki w nocy, zły nastrój malucha to wszystko wina uczucia wilgoci. Dlatego właśnie ja stawiam na jakość, a test pieluszek upewnił mnie w słuszności mojego wyboru:) Marka Pampers w tym roku wypuściła na rynek nowość pieluchomajtki Premium Care. Cudownie miękkie, co potwierdza nasza Nelka. Odkąd włożyła je na pupę za nic w świecie nie zgadza się na inne pampersy :)


Teraz przechodzimy do najfajniejszej części, czyli warsztatów z maluchami :) Jako mama dwóch małych żywiołów najbardziej byłam zainteresowana ćwiczeniami, które wyciszają dzieci przed snem.
 Numer 1 to masaż, rąk - paluszków, pleców i nóg. U dzieci z nadwrażliwością dotykową doskonale sprawdza się masaż w wannie z użyciem ostrzejszej gąbki. Masaż powinien być "konkretny", Mizianie po pleckach nic nie daje :)

Numer 2 to bujanie w ramionach mamy lub - szkoda, że ja się na to nie łapię - w kocu :) Tylko uwaga, dzieci szybko uzależniają się od dobrego i ja na miejscu dziecioli codziennie domagałabym się takich chwil przyjemności :) Co 3 sposobu przydaje się duża piłka, turlanie, dociskanie. Zaczęliśmy stosować te sposoby i są skuteczne :)Część trzecia to rozmowa z psychologiem dotycząca typów naszych dzieci. Możemy wyróżnić 5 typów małych odkrywców. Zdecydowana większość z nas pewnie posiada "żywe sreberka" :) Do tego mamy konstruktora, króla towarzystwa, muzykanta i małego filozofa. Dzieciaki bardzo często to mieszane typy. Jednak co jest najważniejsze? Jako rodzice powinniśmy odkryć pasje i zainteresowania naszych dzieci i iść tym torem. Nie ma sensu zmuszania małego filozofa do nauki karate, czy żywego sreberka do gry w szachy :) Dajmy naszym dzieciom wolność wyboru, a na pewno każde z nas będzie szczęśliwsze :)

Za spotkanie jeszcze raz dziękujemy marce Pampers :)

Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

  1. He he... A ja w ostatnim miesiącu Zośce odstawiłam całkowicie jednorazówki na noce też i śpi w wielo, specjalnie, żeby wiedziała, kiedy sika :P

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)