Happiness is your choice


Jestem typem kobiety, która idzie przez życie z różowymi okularami na nosie :) Dawno temu dokonałam w życiu wyboru i postanowiłam być szczęśliwa! Banalne, ale cholernie życiowe. Nie lubię marudzić, że wszystko jest do niczego. Jeżeli będziemy codziennie sobie to powtarzać to rzeczywiście tak się stanie. Nastrajam się pozytywnie i to działa. Czy bycie szczęśliwy może być takie proste? Tak, szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że po nie sięgniesz :)

Dawno temu wraz z kilkoma koleżankami wzięłyśmy udział pewnym eksperymencie. Reguły się bardzo proste, uśmiechasz się do nieznajomej osoby i czekasz na jej reakcję. Wiecie, że prawie każdy uśmiechał się do mnie szeroko. Początkowo czułam się jak wariatka, ale widząc reakcję nieznajomych dostawałam mnóstwo pozytywnej energii. Wystarczy mały gest, żeby sprawić radość drugiej osobie. Minęło już kilkanaście lat, a ja nadal szczerzę zęby do mijanych przechodniów. To działa, spróbujcie!

Uwierz w siebie i swoje możliwości, największą naszą przeszkodą do osiągnięcia szczęścia zazwyczaj jesteśmy my sami. Często słyszę, że ja to nie wiem jak to jest, bo (tu wstaw to na co masz ochotę). Wiem, oczywiście, że wiem jak to jest tylko, że ja wierzę w pozytywne myślenie. Wierzę w to, że ze wszystkiego możemy wyciągnąć coś dobrego.
Co z tego, że mieszkanie jest ciasne, a ja nadal nie mam kasy na ten nieszczęsny remont. Patrzę na sufit, widzę plamę z kawy i śmieję się, że Nela to mała czarodziejka. Ściany ukruszone z boku to widok dziecioli, którzy robią sobie wyścigi samochodowe. Naprawdę dużo lepiej mi się żyję, kiedy wyłapuję te maleńkie idealne momenty :)
Dlatego nie ruszają mnie dziury w spodniach Gabrysia, kiedy widzę radość w jego oczach.
Dlatego tyłek cały w błocie nie kończy się srogim spojrzeniem.
Dlatego pozwalam im skakać po łóżku i jeść śniadanie na balkonie.

Marzę o tym, żeby dzieciole były przede wszystkim szczęśliwe w życiu:) Aby swój rodzinny dom kojarzył im się z radością i ogromną dawką miłości. Każdego dnia pokazuje im, że codzienność nie jest szara. Ona ma tysiące kolorów, tylko wystarczy je dostrzec! Nasze nastawienie do życia to połowa sukcesu. Nie marudź, że nie dasz rady! Dasz tylko musisz uwierzyć w siebie!Udostępnij:

Komentarze

8 komentarze:

 1. To takie prawdziwe :) Ja zazwyczaj jestem wesołą osoba, ale rok temu byłam okropna, jakoś miałam wszystkiego dosyć i powiedziałam STOP! W maju mija rok od kiedy staram sie myśleć pozytywnie, widzieć dobre rzeczy w mniej dobrych sytuacjach,to pomaga, nie przejmuje się wieloma sprawami , na które nie mam wpływu, co z tego, że kolejny tydzień pada deszcz? Wtedy można poleniuchować, w UK zimno ? No trudno, niedługo bedzie ciepło. Dziecko znów wylało sok, ok wytrze się :) Jednak czasami łapią małe dołki, ale staram sie je szybko niwelować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczęście - bardzo dobry wybór! I ja tez poproszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Musisz mieć bogatego męża skoro siedzisz w domu z dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie masz kasy na remont ,a nie zastanawiałaś się dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 5. PS.Bo nie pracujesz.

  OdpowiedzUsuń
 6. No jak się żyje tylko z jednej pensji to nie stać na remont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahaha rozbawiłeś mnie...remont zrobimy więc nie bój się tak bardzo o nasze finanse:)))

   Usuń
  2. Hahahaha rozbawiłeś mnie...remont zrobimy więc nie bój się tak bardzo o nasze finanse:)))

   Usuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)