Tajemniczy ogród


Są takie miejsca w Warszawie, które powodują, że na pewien czas szara rzeczywistość zamienia się w mały raj na ziemi :) Podróż do tajemniczego ogrodu to niesamowita przygoda, kto z nas nie chciałby się znaleźć w tak cudownym miejscu. Porwaliśmy więc dzieciole do przepięknej krainy. Kolory, zapachy, tajemne przejścia - MAGIA!

Ogród botaniczny w Warszawie obchodzi właśnie 25 - lecie, więc dodatkowo oprócz pięknego krajobrazu i całej masy niesamowitych okazów mogliśmy zobaczyć specjalną wystawę :) Rośliny owadożerne wyglądają... kurczę naprawdę trzeba to zobaczyć :) Dla małych botaników nie lada gratka, czyli możliwość zakupienia roślinki do domu. Żegnajcie wszelkie muszki i inne bzyczące upierdliwce :)  Porozmawiałam z Panem sprzedawcą i zapewniał mnie, że roślinki są bardzo łatwe w obsłudze :)

Spacer w  takim klimacie nie ma sobie równych. Dzieciole były w sowim żywiole, co chwila słyszałam "Mamo chodź szybko. Zobacz, ale fajnie".
Powspinaliśmy się po górach, wstąpiliśmy do sadu i poznaliśmy całkiem sporo nowych roślinek :) Gabin chciał koniecznie zaprzyjaźnić się z żabami, niestety one nie są skore do nowych znajomości :)
Wycieczka do ogrodu zapewnia niezapomniane wrażenia, zwłaszcza na wiosnę kiedy wszystko pięknie dookoła zakwita. Naładowanie baterii gwarantowane :)


Idealne miejsce na spacer rodzinny :)

Udostępnij:

Komentarze

4 komentarze:

  1. Jak pięknie! Kompletnie zapomniałam o tym miejscu, a z Matyldą jeszcze nigdy nie byliśmy. Dzięki za inspirację, na pewno się wkrótce wybierzemy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz też inny blog czy o dzieciach?

    OdpowiedzUsuń
  3. Ostatnio byliśmy w równie pięknym tajemniczym ogrodzie ale na Dolnym Śląsku. Jakbyście byli w pobliżu to zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)