Mój pierwszy!


Biblioteczka dziecioli w ostatnim czasie powiększyła się o kilka pozycji. Gabinowski jako fan map nabył "Mój pierwszy atlas Polski" i "... świata". Nela otrzymała swój słownik obrazkowy i "Mój pierwszy alfabet". Okazało się, że są to pozycje nadające się dla dzieci w różnym przedziale wiekowym i w ten oto sposób czytamy je rodzinnie :)

"Mój pierwszy atlas" to książki wydawnictwa Oleksiejuk. Piękne kolorowe informacje i wiedza zawarta nie tylko w postaci pisanej. Gabin jeszcze jest wzrokowcem, więc szybciutko przyswaja informacje gdzie leży jakie miasto i w czym dany region się specjalizuje. Nelka "czyta" atlasy w zupełnie inny sposób :) Obydwoje bardo je lubią i uwaga już kilka razy przyłapałam ich na wspólnym czytaniu :)

Jeżeli szybko pobiegniecie do biedronki to zakupicie je w cenie 17 złotych za sztukę :) Jeżeli się spóźnicie to możecie je zakupić tu.
Mój pierwszy alfabet to pozycja, która urzekła mnie przede wszystkim pięknymi ilustracjami :) Oglądając je mam wrażenie, że znowu jestem w 1 klasie szkoły podstawowej i zaczynam uczyć się alfabetu :) Nelka wyłapuje pojedyńcze literki, ale tak naprawdę skupia się przede wszystkim na obrazkach mówiąc tak aby zaakcentować daną literę np. " HIHIpotam". Gabin pomału zaczyna kojarzyć poszczególne literki. Póki co opanował G - w końcu imię zobowiązuję i L - lody robią swoje :)

Z pierwszy razów dokładam ostatnią książkę, która zrobiła na mnie największe wrażenie. Wydawać mogłoby się, że słownik obrazkowy to kilkanaście rysunków podpisanych przez autora. Ta książka jest jednak inna niż wszystkie, bo mamy tu prawdziwy przekrój wiedzy dla malucha :) Począwszy od bardzo dobrze dobranego rozkładu danych rzeczy, dochodzimy do zawodów, pór roku, literek i cyfr :) Dla każdego coś dobrego! O tym, że książka jest stworzona z myślą o dzieciach w różnym wieku świadczy zainteresowanie 5 i 2 latka w bardzo podobnym stopniu. Książka nie należy do najtańszych. Jednak mimo to warto ją mieć w swojej bibliotece, to pozycja nie tylko dla maluchów :)

"Mój pierwszy alfabet" do kupienia tu, a "Mój pierwszy słownik obrazkowy" do kupienia tu.Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)