Przerażające społeczeństwo

źródło zdjęcia  National Georgafic

Zawsze kiedy drugą osobę spotyka coś złego mam ochotę ją wesprzeć. Dobrym słowem, przytulić lub najzwyczajniej w świecie przy niej trochę pobyć. Empatia, zrozumienie i ten ludzki odruch w obliczu najgorszego pozwala mi widzieć wspaniałych ludzi wokół mnie. Kiedy jednak widzę, że odchodzi z tego świata osoba, która miała przed sobą całe życie i czytam, że to sprawia radość ludziom zastanawiam się o co kur.. chodzi! Czy świat już kompletnie oszalał aby cieszyć się ze śmierci osoby, która nikomu nic nie zrobiła. Żyła tak krótko, że nie miała na to czasu! Ludzie co
z Wami się dzieje?!

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam radość wielu po samobójstwie młodego chłopaka zbierałam zęby z podłogi. Zawsze widzę w ludziach tą dobrą stronę i czułam się jakby pomału moja wiara w dobro znikała. Setki, tysiące komentarzy cieszących się, że na tym świecie nie ma już osoby, która dla kogoś była całym światem! Kolejna śmierć powodującą falę nienawiści to odejście młodej blogerki. Piękna dziewczyna, młoda i zakochana. Świat stał przed nią otworem nagle zgasła. Nie znałam jej osobiście jednak zrobiło mi się cholernie przykro. Ktoś z nas właśnie stracił swoją najlepszą przyjaciółkę, córkę, miłość swojego życia, a Ty masz czelność napisać, że cieszy Cię to? Kiedy czytam "dobrze, że zdechła" miałam ochotę walnąć tego durnego hejtera prosto w ten pusty łeb! Jestem zła, wkurzona i zupełnie nie rozumieniem tych ludzi. Chociaż tak naprawdę na miano ludzi to oni nie zasługują.

Kiedy odchodzi dziecko, a ja czytam, że bardzo dobrze tak ojcu "bo drwił ze wszystkich" zastanawiam się co jest powodem takiej nienawiści! Jak w obliczu tak wielkiej tragedii można się komuś śmiać prosto  twarz! Przeraża mnie dzisiejsza twarz internetu. Hejterzy, którzy czują się anonimowo wypisują straszne rzeczy. Rozbijają na tysiąc kawałków serca tych, którzy właśnie próbują przeżyć kolejny dzień. Siedzisz przed komputerem i wcinasz kanapkę wypisując hasła pełne nienawiści. Co takiego musiało Ci się przytrafić w życiu, że czerpiesz radość z czyjegoś nieszczęścia. Jakim musisz być tchórzem aby uderzać w tych, którzy obronić już się nie mogą?

Mam nadzieję, że policja nie odpuści i pokaże tym wszystkim pajacom, że nie są anonimowi! Jeśli to czytasz to zastanów się nad sobą i choć raz w życiu pomyśl!

Udostępnij:

Komentarze

3 komentarze:

 1. Nie każda dana osoba będzie przez wszystkich lubiana,ale to wcale nie znaczy,że trzeba ją obrażać.Tu się zgodzę. A co Policji raczej ona nic tutaj nie pomoże.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Policja już zadziała w przypadku ostatniej fali nienawiści do zmarłej dziewczyny i wiem, że złapali kilka osób więc jednak coś pomoże.

   Usuń
  2. Ale to rzadko się takimi rzeczami interesuje.

   Usuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)