Chwila oddechu


Już za kilkanaście godzin dzieci ruszą do szkół, przedszkoli i żłobków. Tysiące łez będzie skapywać z małych i większych oczu. Będzie szal radości na widok kolegów i koleżanek. Ponownie zdobywanie nowych doświadczeń, trudne początki i łzy wzruszenia! Jedno jest pewne tysiące rodziców jutrzejszej nocy nie będzie spać ze stresu. A wszyscy pozostali smacznie przytulą się do poduszki z myślą "od jutra mam nareszcie wakacje" :)


W tym roku obydwoje z Gabim odliczamy dni do przedszkola. On nie może się doczekać spotkania ze swoim przyjaciółmi, nowych wyzwań i przygód. A ja nie mogę się doczekać zmniejszenia ilości decybeli w naszym mieszkaniu! Tak, wreszcie dojrzałam w sferze rozstań z dziećmi. I chodź sama nie mogę w to uwierzyć bardzo się cieszę, że Gabin wraca do przedszkola. Pomyśleć, że jeszcze rok temu najchętniej zamknęłabym go w domu aby tylko uniknąć dłuższych rozstań :) Dziś wiem, że jego edukacja wciąga, a ja mam chwilę oddechu!

Od września czeka mnie wyciszenie. Nie wiedzieć czemu, ale dzieciole postanowiły wygrać konkurs na największą liczbę kłótni i zostać najgłośniejszym rodzeństwem w okolicy. Baaa, oni chyba stratują o tytuł w województwie mazowieckim :) Kłócą się o wszystko. Zaczynając od bułki - obydwoje dostali taką samą, ale spokojnie zawsze znajdą różnice :) - poprzez zabawy, w które chcą się bawić, a kończąc na kolejności kąpieli i odpowiedniej książce do czytania. Nieustanny krzyk, który mija dopiero jak wychodzimy na dwór. Teraz już wiecie czemu spędzamy całe dnie na powietrzu :)

Oddycham głęboko i tłumaczę. Spokój jest na chwilę. Mam wrażenie, że dzieciole mają "za dużo siebie". Spędzamy całe dnie razem i najzwyczajniej w świecie każdy z nas potrzebuje odrobiny oddechu :) A kiedy słyszę, że rodzeństwo już tak ma... ja w to nie wierzę. Wystarczyło rozdzielenie na kilka godzin i już nastąpił wybuch tęsknoty, a kłótnie odeszły chwilowo w zapomnienie :) Przedszkole daje nam możliwość spełnienia siebie. Każdy z nas wskakuje w wir swoich osobistych doświadczeń dzięki czemu popołudniu, stęsknieni za sobą. dużo bardziej doceniamy wspólne momenty :)
Drogie przedszkole - I can't wait :)

Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)