Animalium - witajcie w muzeum zwierząt


Witajcie w Muzeum Zwierząt! Znajdziecie tu najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe istoty, jakie mieszkają na Ziemi. Okazy pradawne i współczesne, olbrzymie i maleńkie, groźne i bezbronne.Zapraszamy odwiedzających w każdym wieku, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie musicie wychodzić z domu – to wyjątkowe muzeum zamknięte jest w książce! 


Muzeum zwierząt to nasz obecny hit. Zachwycam się ilustracjami, które oddają charakter starodawnych albumów. Czuję cała sobą ten zapach starych rycin, a dzieciole wzdychają z każdą otwartą stroną. W końcu poczucie estetyki wypiły wraz z moim mlekiem tym samym :) To jedna z tych książek, która powala na łopatki i można ją czytać bez końca.


Wydawnictwo Dwie siostry jak zwykle zadbało o każdy najmniejszy szczegół, więc zarówno treści jak i same ilustracje trafiają do czytelnika w każdym wieku. Gabin zachwyca się metamorfozami zwierząt, a Nela wzdycha do pięknych okazów, które widzi w sporej części po raz pierwszy. Książka podzielona jest na gatunki zwierząt, rozpoczynając zgodnie z ewolucją. To wyjątkowe muzeum, bo możemy spotkać zarówno te pradawne jak i współczesne żyjątka :)Domowe muzeum zwierząt powoduje, że w kilka chwil możemy znaleźć się w szałowej ptaszarni, a chwilę później zajrzeć w głąb paszczy rekina :) Język użyty w książce trafia nawet do dwulatków. Początkowo sądziłam że to pozycja zdecydowanie dla Gabrysia :) Animalium obroniło się i pokazało mi, że muzeum to miejsce nawet dla najmłodszych :) Co najlepsze w tym muzeum możemy spokojnie głośno piszczeć z radości nie budząc niczyjego zgorszenia :)Jeżeli tworzycie już listy prezentów gwiazdkowych podpowiadam wam po cichutku - wpiszcie Animalium, a obdarowany na pewno będzie zachwycony :)Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)