Kartka z kalendarza


Barwy jesieni zawsze powodują, że mam ochotę zacząć podskakiwać idąc ulicą. Uwielbiam jesienne klimaty i gdyby nie tysiące zarazków i oglądanie jesieni zza zamkniętych okien byłaby to zdecydowanie moja ukochana pora roku :) Po dwóch tygodniach w zamknięciu, wypiciu kilku butelek syropu, kilku litrach herbaty z malinami, po długim czasie spędzonym przy inhalatorze wyjście na dwór powoduje, że czujemy się jak Alicja w krainie czarów :)

Jesień to okres kiedy moje kieszenie pękają od nadmiaru kasztanów, biżuteria nagle powiększa się o piękne jarzębinowe korale. Na półki wprowadzają się żołędziowe rodzinki, a wieczory umila nam lampka z dyni. Jesień jest zdecydowanie najbardziej twórczym okresem w naszym domu i pewnie dlatego dzieciole swój szał twórczy przenoszą na codzienne spacery.

Droga do przedszkola wydłuża się nam dwukrotnie, ponieważ Gabin musi wejść do absolutnie każdej kałuży:

- Syneczku czy możemy iść odrobinę szybciej?
- Mamo, ale moje kalosze łączą się z wodną bazą.
- A może będziesz są łączył z co drugą bazą?
-Tak robię, ale oprócz kontaktów z kaloszowymi bazami ja jeszcze ładuje paliwo.

Tak jak mówiłam z umysłami twórczymi się nie dyskutuje :) Przyjmuje więc obecny stan rzeczy i wychodzimy 10 minut wcześnie :)

Podobnie wygląda sprawa z liśćmi. Nie wiem co z nimi jest, że każde z moich dzieci musi wejść na kupkę liści. Nie istnieje opcja obejścia jej dookoła.

- Czy możecie nie wchodzić w te liście?
- Mamo trzeba mieć fantazję!

Fantazja ważna sprawa, więc argument nie podlegał dyskusji :) Zamiast wchodzić w polemikę ja cieszę swoje oczy ich zabawą :) Chwytam ulotne momenty i ładuje akumulatory jesienną atmosferą radości :) A na jesienne depresje polecam Wam termos z pyszną herbatą i tworzenie orzełków w wersji jesiennej :)


Udostępnij:

Komentarze

4 komentarze:

 1. szkoda, że my, dorośli często zapominamy o wyobraźni i fantazji ....
  i o tym, że sami też byliśmy dziećmi ....

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie dotyczące tej pięknej spódniczki, czy to tutu i gdzie kupiona :) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to tutu kupiona na allegro u fajnie ubieramy:)

   Usuń
 3. Dziękuję bardzo :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)