My ludzieW dobie dzisiejszych czasów mam wrażenie, że inny człowiek w oczach wielu znaczy "gorszy". Chcę pokazać moim dzieciom, że świat i ludzi są wyjątkowi. Pomimo dzielących nas różnic możemy zawsze znaleźć nić porozumienia. Różnorodność nas zaskakuje ale dzięki niej każdy z nas jest wyjątkowy:) "My ludzie" to książka, która powinna gościć w każdej biblioteczce dziecka.Dzieciole ją uwielbiają, każdy z nich dostrzega w niej coś innego. Ja za każdym razem jestem zasypywana gradem pytań "czemu ja mam białą skórę" "skąd się biorą różne języki" "czemu my mieszkamy w Polsce a nie u pana z turbanem?". Dzieci nie widzą nic złego w inności drugiej osoby, one są jej najzwyczajniej w świecie ciekawe. Eliza Piotrowska w cudowny sposób przedstawia nam te różnice. Na świecie jest 7 miliardów ludzi i każdy z nas jest inny!

Książka nie ocenia tylko przedstawia same fakty dotyczące wyglądu, mentalności języków czy też pochodzenia ludzi. Mamy w niej niesamowity przekrój i choć wiem już całkiem sporo o naszym świecie i ludzkości ja też bardzo ją lubię:) Co więcej czytając ją z dziećmi można się dowiedzieć o sobie kilku ciekawych rzeczy.

Umila nam czas chorobowy i uczy dzieci tolerancji dla innych:) My zdecydowanie jesteśmy na tak:)) Rozmowy o innych kulturach z dziećmi są równie wciągające co sama książka.

Tekst ; Eliza Piotrowska
Ilustracje: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

  1. Bardzo fajna pozycja! Zapisuję sobie ją na moją długą listę życzeń;-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)