Inspiracje prezentowe dla starszaków


Dziś na tapecie zabawki dla starszych dzieci. Zabawki dla 5-6 latków to świetne pole do popisu dla dorosłych. Dzieciaki w tym wieku zazwyczaj są już konkretnie ukierunkowane jeśli chodzi o swoje zainteresowania i posiadają konkretne upodobania. Wkraczają w sferę liter i cyfr.  Pomału zaczynają odkrywać świat książek, które można samodzielnie przeczytać :) Mając w domu 5 latka bez większego problemu jesteśmy w stanie powiedzieć czy jest on małym geekiem czy może szalonym sportowcem. Wybór dla rodziców nie jest trudny. Jednak z starszakami bywa tak, że dosyć często zmieniają zdanie. Poniżej lista moich "idealnych" prezentów dla zerówkowiczów :)

 12345

Klocki z serii fat brain są z wyglądu banalne. Jednak wystarczy je podarować małym rączkom i stanąć z boku. Dzieciaki mają niesamowitą wyobraźnię i możecie być pewni, że jeżeli macie do czynienia z małym "Bobem budowniczym" - typem dziecka, które ma półki zastawione lego albo innymi klockami - ten zestaw zajmie go na bardzo długo :)
 Przybijanka i modele do składnia to zabawki dla dzieci lubiących tworzyć. Jednak miejcie na uwadze, że zarówno do układania modelu, warcabów czy gry w kubki trzeba dwojga :) Ja jestem fanką gier rodzinnych, więc takie zabawy zawsze się u nas sprawdzają :)

1234/ 5 

Zabawki dla małych sportowców :) Dzieciaki, które mają ciągłą potrzebę ruchu na pewno doskonale odnajdą się na równoważni. Jednocześnie każda z tych zabawek uczy nasze dziecko kreatywnych rozwiązań i cierpliwości :) Drewniana równoważnia posiada dodatkowe utrudnianie w postaci labiryntu i kulki. Gabinowski przepadł próbując pokonać kulkową trasę. Mina malucha skupiającego się na utrzymaniu równowagi bezcenna :)

12345/ 6/ 78

Gry dla 5 latka to zdecydowanie trafiony prezent. Sprawdzają się doskonale w długie jesienno - zimowe wieczory. 
 Moim osobistym hitem jest nowa odmiana memo. Pamięć słuchowa świetnie rozwija zmysły naszych dzieci. W przypadku dziecka, które posiada problemy z dłuższym skupieniem uwagi  stanowi również formę pracy nad pamięcią słuchową. 
Bardzo fajnym pomysłem jest tablica magnetyczna  z literami pisanymi. Nie wiem czemu każdy uczy dzieci liter drukowanych. Dziecko poznaje nowe litery nie tylko poprzez zmysł wzorku,  ale także dotyku :) 

Udostępnij:

Komentarze

2 komentarze:

  1. Zbliżają się święta, a to doskonały czas na podjęcie decyzji o tegorocznych prezentach :) Swojemu dziecku staram się zawsze kupować coś bardziej i mniej praktycznego. Bardziej praktyczna jest gra, która będzie rozwijać jego kreatywność, a mniej praktyczne są klocki Lego :) Ma ich już tyle, że nie mieszczą się w przeznaczonym do tego pojemniku! Ale ciągle mało... W tym roku na pewno będzie podobnie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas lego to pewniak:) Na półkach się już nie mieści ale młody zawsze prosi o kolejny zestaw. Jednak oprócz tego staram się zawsze podarować mu jeszcze jakąś zabawkę, która sprawi że odkryje nieznane dotychczas atrakcje:)

      Usuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)