Pyszne pierniczki świąteczne


Pierniczki to jeden z tych przysmaków, który tworzymy tylko raz w roku :) Towarzyszy mu magia świąt i zawsze robimy je rodzinnie. Cały proceder naprawdę może być fantastycznym pomysłem na czas spędzony wspólnie z dziećmi. Musimy się co prawda przygotować na dużą dawkę mąki niekoniecznie na blacie, ale również na nosach i podłodze. Mimo to uwierzcie mi, że tworząc je będzie się bawić tak samo dobrze jak dzieci.

Składniki:
- 1/3 szklanki miodu;
- 80 g masła;
- pół szklanki cukru pudru;
- łyżka skórki z pomarańczy;
- jedno jajko L;
- 2,5 szklanki mąki pszennej;
- płaska łyżeczka sody oczyszczonej;
- 2 łyżki przyprawy do piernika;
- 2 łyżki kakao.

Masło roztapiamy w garnuszku wraz z miodem. Czekamy  masa ostygnie i łączymy ją z pozostałymi składnikami. Osobiście wybrałam łatwiejszą wersję i używam do tego robota kuchennego, który sam dokładnie miesza wszystkie składniki. Z samodzielnym mikserem sprawa wymaga dłuższego czasu. 
Jeżeli masa jest za miękka należy ją schłodzić. Wałkowałam ciasto na odrobinę grubszą masę - wtedy pierniczki są zdecydowanie bardziej miękkie :)

Rozgrzewamy piekarnik i pieczemy pierniki w 180 C przez około 25 minut. 
Jeżeli pieczecie pierniki na cieńszym cieście początkowo mogą być dosyć twarde. Jak twierdzi mój mąż wszystko musi nabrać wilgoci i tym razem rzeczywiście to skutkuje :)
Smacznego:)
Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)