Daj się przyciągnąć!


Codzienność większości kobiet to szaleństwo. Biegniemy od rana. Szybki prysznic, 10 minut na perfekcyjny makijaż i jeszcze 5 na włosy. Kuchnia i robienie 3 śniadań jednocześnie! Dzieci za łapkę i szybkim korkiem do przedszkola. Później pochłania nas praca, dom i już za chwilę na zegarku 16, a nasz pęd robi powtórkę z mini maratonu. Wieczorem padamy na kanapę łapiąc oddech, zastanawiając się co nam przyniesie kolejny dzień? Spieszymy się i wykreślamy z naszego kalendarza to co najważniejsze!

Brak czasu nie usprawiedliwia naszego braku odpowiedzialności. A regularne badania świadczą o tym, że jesteśmy mądrymi kobietami! Diagnostyka to podstawa. Tak często słyszę obok siebie "nie miałam czasu", "zapiszę się za miesiąc", "przecież jestem zdrowa"! Bzdura nikt z nas nie może odkładać rzeczy najważniejszych na później, bo rak nie wybiera. Może dopaść każdą z nas.

Kiedy w zeszłym roku pożegnałam jedną ze swych koleżanek obiecałam sobie, że regularnie będę chodzić na badania. Odeszła szalona kobieta tryskająca optymizmem na kilometr. Walczyła jak lwica kpiąc z choroby i byłam przekonana, że wyjdzie z tej walki zwycięsko. Od kilku miesięcy jest aniołem, który patrzy na swoją małą córeczkę z góry. Świat okazał się cholernie niesprawiedliwy i zabrał ją z tego świata. Dlatego tak chętnie wspieram kampanię Kwiatu kobiecości! Może dzięki wczesnemu odkryciu nieproszonego gościa nasza walka zakończy się sukcesem!

Daj się przyciągnąć i zrób cytologię. To tylko chwila, a może uratować tyle pięknych chwil! Nie bój się kontrolować zdrowia i postaw na siebie oraz swoje zdrowie!

Udostępnij:

Komentarze

4 komentarze:

 1. Tak to już jest, że my mamy zazwyczaj o sobie myślimy na ostatnim miejscu... Sama łapię się na tym, że często mi się zdarza! Ale jak sama piszesz: nie warto czekać! Chociażby właśnie dla naszych dzieci...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musimy pamiętać o sobie! Chociaż wiem, że to ciężkie nikt inny zamaist nas tego nie zrobi.

   Usuń
 2. Dlatego właśnie każdego roku, tuż przed wakacjami zapisuję się na kolejną cytologię. Dzięki temu mogę później spędzić beztroskie wakacje z najbliższymi i mam nadzieję, że każde moje wakacje już takie będą :D.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)