Doceń codzienność i postaw na siebie


Rozmawiam z nią codziennie. Opowiada mi o tym jak jest ciężko każdego dnia powielać ten sam schemat. Nikt obok nie widzi Twoich dokonań i większość koleżanek spisała Cię na stratę jak jedną
 z "mamusiek". Została sama z dziećmi, mąż wpada zmęczony do domu i nawet nie ma chwili na wspólną kolację. To wszystko zaczyna pomału odbierać jej radość życia. Gaśnie.

Czy jako mamy tymczasowo rezygnujące z kariery zawodowej stajemy się niewidzialne w oczach osób odnoszących sukcesy pracownicze? Czy wybór mamy, która chce wychowywać dziecko jest tym gorszym?

Wybrałam drogę, która codziennie mnie zaskakuje. Zostałam mamą i moją prywatną codzienność zmieniłam o 180 stopni. Dziś nie pędzę na przystanek tylko do przedszkola, gorąca kawa nie stoi na biurku tylko zapomniana na stole. A tysiące kartek, które na co dzień wypełniałam nagle zamieniły się w kolorowe obrazki. Byłam przekonana, że to nie jest odpowiednia droga dla mnie, bo potrzebuję ciągłego rozwoju, biegu i nowości. Czy czas spędzony z dziećmi u boku może być kreatywny dla nas samych? Kiedyś zapewne powiedziałabym, że szczerze wątpię dziś wiem jaka jest prawda!

Doceniłam ten czas, który spędzamy razem. Wreszcie zajęłam się moim osobistym rozwojem. Wśród codzienny obowiązków postawiłam także na siebie. W naszym przypadku pierwszy krokiem było założenie bloga :) Odkryłam miłość do fotografii dziecięcej, która staram się pielęgnować. Z każdym kolejnym miesiącem szkoliłam się w różnych dziedzinach. Patrząc w moje CV Ty zobaczysz dziurę w karierze zawodowej, a ja widzę jak wiele przez ten czas się nauczyłam. Poszerzyłam swoje horyzonty, rozwinęłam pasje i zainteresowania, na które prawdopodobnie nie miałabym czasu. Dzieci są moim motywatorem do stworzenia lepszej wersji siebie.

Zacznij biegać, szyć albo pisać. Nie patrz na innych, bo jeszcze zadziwisz ich swoją osobą. Inwestuj w siebie i nie zasłaniaj się brakiem czasu. Doceń swoją codzienność :)

Nie narzekaj, że nie masz czasu! Stwórz swoją osobistą przestrzeń i pomyśl o Tym co jest ważne dla Ciebie. A teraz zacznij to robić :)

Udostępnij:

Komentarze

3 komentarze:

  1. Podpisuję się pod tym obiema rękami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się z Tobą :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Niektóre zapominają,że są nie tylko matkami,ale także kobietami.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)