Gry idealne dla rodzeństwa


Gry to świetna forma spędzania czasu z dzieckiem. Wspólna rywalizacja, rozbudzanie kreatywności i masa dobrego humoru. Co jednak zrobić kiedy mamy dzieci w różnym wieku i wspólnie chcemy z nimi się pograć? Przerobiłam całkiem sporo planszówek oraz gier kreatywnych i dziś przedstawiam Wam cztery nasze hity na wspólną zabawę. Pomiędzy Nelą i Gabrysiem są 3 lata różnicy. To wystarczająco dużo aby rodzic miał całkiem sporą zagwozdkę na znalezienie zajęcia, które dla obojga będzie na tyle atrakcyjne żeby po 3 minutach nie odejść od stołu. Kiedy jesteśmy skazani na areszt domowy spowodowany chorobą Gabinowskiego wiem, że należy się przygotować na wspólne zabawy :) Metodą prób i błędów odnaleźliśmy kilka gier, które sprawiają, że doskonale bawimy się całą trójką :)

Niedawno odkryłam tajemnicze pudełko o wdzięcznej nazwie Acitivity. Dzieciole od 3 dni nie wychodziły na dwór, każdy z nas marzył o małej odskoczni od chorobowej codzienności i właśnie wtedy wygrzebałam ją z górnej półki szafy. Po 3 godzinach doznałam olśnienia. Są gry idealne zarówno dla 3 i 6 - latka. To właśnie ta gra zainspirowała mnie do zrobienia przeglądu gier łączących dzieci w różnym wieku.

Activity działa na zasadzie kalamburów. Posiada mini planszę, po której poruszamy się drewnianymi słoniami. Hasła możemy rysować, mówić o nich lub je pokazywać. Idealna opcja dla dzieci w różnym wieku. Chyba najbardziej lubię opcję z pokazywaniem. Dzieciole tak fajnie podchodzą do tematu, że zaskakują mnie za każdym razem coraz bardziej. Idealna gra dla całej rodziny :) Hasła są dosyć łatwe, więc dzieci nie będą miały z nimi większego problemu. Gwarantuje Wam, że popłaczecie się ze śmiechu!

Kolejne dwie to typowe klasyki, czyli domino i memory:) Ich nie trzeba przedstawiać, bo kto z nas nie grał w nie będąc dzieckiem :) 
Domino pełni u nas funkcję także nauczyciela matematyki w wersji dla najmłodszych. Nelka liczy elementy i rozdziela je pomiędzy graczy. Gabinowski ćwiczy elementami także koordynację ręka - oko budując z nich domki :) 

Gra Wygibajtus to pozycja idealna dla rodziców ruchliwych maluchów :) Producent pomyślał o rodzeństwie, ponieważ opakowanie zawiera dwie jednakowe plansze, na których dzieciaki tworzą artystyczne figury. Wygibajtus to wersja Twistera dla najmłodszych :)
Nelka dzięki nim już nie ma problemu z prawą i lewą stroną ciała, którą zdarzało się jej do tej pory mylić :) Dzieciaki są w nich mistrzami i zawsze przegrywam z kretesem. Oni wyginają śmiało ciało. a ja siadam tyłkiem na macie. Koniecznie zdejmijcie skarpetki! :) I poczujcie się jak małolaci :)
Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)