To jest pedał


W mijającym tygodniu ruszyła nowa kampania stworzona przez organizację hejtstop Nie da przejść obok niej obojętnie, bo porusza to o co większość z nas boi się najbardziej - dobro naszych dzieci. Malutkie niemowlaki zamiast podstawowych danych na bransoletce szpitalnej mają wypisane obraźliwe przezwiska: .pedał, szmata czy brudas.Akcja ma na celu zatrzymanie tak pędzącego jak kula śnieżna hejtu w sieci. Dziś myślimy, że większości z nas nie dotyczy i niestety udajemy, że go nie widzimy mijąjąc go obojętnie. Za jakiś czas może zranić osoby najbliższe naszemu sercu. Obrażanie w sieci to przestępstwo podobnie jak to w realu. Nie bądźmy obojętni i zacznijmy działać! 

W ramach akcji powstało narzędzie, gdzie anonimowo możemy zgłosić każdy przypadek mowy nienawiści. Poprzez stronę hejtsop gdzie wysyłamy screen lub link. Zostaje to sprawdzone przez prawników i w razie rzeczywistego łamania prawa sprawa zostaje skierowana do prokuratury. 

Akcja oburza wielu internatów, którzy uważają, że wykorzystanie do niej niemowlaków jest zbyt mocne? Czyżby? Akcje mające na celu poruszenie społeczeństwa, muszą nim potrząsnąć aby zwrócić uwagę na problem. 
 Dziś patrzę na moje dzieci i widzę dwójkę słodkich niewinnych dzieciaków. Jestem przekonana, że obronię ich przed wszystkim co złe. Ale czy to "wszystko" będę widziała. Rodzice często bagatelizują moc słowa i używają epitetów co najmniej obraźliwych. Kiedyś mogą one dotknąć nasze dziecko, więc działajmy teraz kiedy jeszcze nie jest za późno.

Pamiętajmy słowa mają moc i to nie tylko tą dobrą!

Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

  1. Świetna kampania. Nie powinniśmy przechodzić obojętnie wobec internetowej agresji, wszak już tak dawno Niemen śpiewał: " ktoś słowem złym
    zabija tak, jak nożem".

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)