Odwalcie się od mojej macicy!!Jestem tak zła na to co dzieje wokół nas, że aż mnie trzęsie z każdym kolejnym wpisem na fejsbukowej ścianie dotyczącym słynnej ustawy antyaborcyjnej. Oto grupa Panów  w sukienkach wraz ze śmiechu wartą ekipą rządzącą postanowili zadecydować o tym co w ogóle ich nie dotyczy . Wielcy obrońcy życia cholera jasna! Kler, który ma żyć w czystości i ludzie, którzy teraz ewentualnie mogą zostać dziadkami decydują o losie tysięcy kobiet -choć powinna napisać chodzących inkubatorów -.Jestem przeciwniczką aborcji dla własnego  "widzimisię", ale są pewne sytuacje w których opcja usunięcia ciąży powinna należeć tylko i wyłącznie do kobiety! Ludzie walczyli o demokrację i o kraj gdzie każdy z  nas może decydować o swoim losie, a teraz nagle banda oszołomów twierdzi, że "życie poczęte" jest ważniejsze od Ciebie droga kobieto.
 Dochodzi od niewyobrażalnej sytuacji,kiedy dziecko z gwałtu będzie ważniejsze od psychiki zgwałconej kobiety lub co gorsza młodej dziewczynki. W przypadku kiedy dojdzie do zapłodnienia dziecka w wyniku napaści seksualnej - , tak dokładnie dziecka bo jak nazwać 12 nastolatkę w ciąży- także nie może być mowy o usunięciu. Rząd jest zdania, że życie poczęte jest najważniejsze, nieważna krzywda osoby skrzywdzonej w tej sytuacji. Nieistotne, że każdy kolejny dzień w czasie tych 9 miesięcy będzie nieustannym koszmarem dla osoby noszącej pod sercem "owoc gwałtu". Absurd!

Dalej jest jeszcze gorzej, chociaż gorzej już chyba być nie może. Zdrowie Twojego nienarodzonego dziecka też nie jest powodem do usunięcia ciąży. Nawet jeśli wiadomo, że zostanie skazane na okropne męczarnie, a na świecie ni będzie dłużej niż kilka godzin. Masz codziennie zmagać się
z wyrokiem śmierci i dumnie nosić brzuch przed sobą. Czemu o całym przyszłym życiu danej rodziny ma decydować kilku facetów w kieckach? Żyjemy w kraju wolno wyznaniowym i narzucanej swoich wizji przez kościół katolicki to paranoja. Urodzić za wszelką cenę nie zważając na na konsekwencje. Co to chory kraj, który sprowadza mnie do roli podmiotu? Cholera w tak ciężkich sytuacjach kiedy bierzemy pod uwagę usunięcie ciąży nikt nie powinien nam machać palcem przed nosem, a w szczególności ludzie którzy o ciążach to mają taka pojęcie jak ja o lekach na prostatę. Wiem, że istnieją ale nic więcej.

Słyszałyście o przestępstwie prenatalnym? Proponuję przyjrzeć się ustawie bardzo dokładnie. Kiedy dojdzie do poronienia możesz spodziewać się, że zostaniesz posądzona o nieumyślne spowodowanie morderstwa! Czytałam i nie wierzyłam...to cholernie smutne. Nie dosyć, że tracisz dziecko to w gratsie będziesz ciągana po sądach.


Nasz kraj jest w chwili obecnej posiada jedno z najbardziej restrykcyjnym praw dotyczących aborcji. Jednak to dla niektórych za mało, chcą wspiąć się na szczyty absurdu i wymyślają coraz większe bzdury. Szkoda tylko, że po tyłku dostaną tysiące kobiet.
Dobro powstałego życia jest ważniejsze od Twojego i Twojego i mojego stanu zdrowia. Nieważne, że stracisz wzrok, nieważne, że możesz do końca życia borykać się z konsekwencjami ciąży i porodu masz to dziecko urodzić. Bóg tak chce i nie odzywaj się kobieto! A ja się pytam co dalej? Co w przypadku kiedy reszta mojej rodziny dostanie po dupie, a ja sama po porodzie będę wymagać opieki. Czy Bóg zapewni mi byt? Nie, wtedy musisz radzić sobie sama...!


Jestem kobietą i nie zgadzam się aby o moim ciele decydował ktoś inny. Jestem mamą i nie zgadzam się aby nieszczęśliwy zbieg okoliczności stawiał mnie pod ścianą i nie dawał wyboru. Jestem osoba wierzącą i wierze w ochronę życia poczętego, Świat jednak nie jest czarno - biały. Stojąc w obliczu gwałtu, kobiet których dzieci śmiertelnie chorych czy przyszłych mam, kobiet które mają małe szanse na przeżycie jakie mam prawo decydować za nie same? Mamy za zadanie chronić życie ale czy ta ustawa rzeczywiście je chroni?

Udostępnij:

Komentarze

25 komentarze:

 1. Nie od dziś wiadomo ,że Kościół jest przeciwny aborcji ,V przykazanie -nie zabijaj. Nie ma co się dziwić.Tak samo nie trzeba posiadać dzieci ,żeby wypowiadać się na temat obrony życia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypominam Ci,że żyjemy w Państwie wolno wyznaniowym i Kościół nie ma prawa decydować o prawach człowieka. Zresztą V przykazanie dotyczy także przyszłej matki, której życie może być zagrożone ciążą.

   Ps. Miło by było gdyby wiedziała z kim dyskutuje.

   Usuń
  2. A co z prawem do życia tego małego człowieka? Jak dziecko może być karane śmiercią za winę ojca? Znam kobietę która urodziła dziecko z gwałtu
   Dziś to wspaniały mężczyzna. Więc przestańcie bić pianę i mylnie interpretować pojęcie wolności

   Usuń
  3. W przypadku gwałtu to kobieta powinna decydować o ewentualnym donoszeniu ciąży...brawo dla tej Pani, żedała radę i wychowała dziecko. Nie tobie oceniać czy każdy da radę nosić taki ciężarna barkach.R

   A co w przypadku gwałtu małoletnich też powinny chodzić w ciąży wimięochorny życia poczętego i złamać sobie życie bo tak każe kościół i nasz rząd;/

   Przypominam Ci drogi anonimowe, że żyjemy w wolnym kraju i nie zgadzam się na sprowadzanie kobniet do roli podmiotów, których zdanie się nie liczy.

   Usuń
  4. Jeżeli nie da rady wychować może oddać a nie zabijać. Całe życie będzie żyła z piętnem. Przeczytaj o syndromie poaborcyjnym. Znam takie kobiety. Wciąż się zadreczaja i myślą o tym dziecku. Ani ty ani ja ani żaden człowiek nie jest panem życia i śmierci tylko Bóg. Jeżeli ktoś nie uznaje tej prawdy to nigdy nie zobaczy zła aborcji

   Usuń
  5. W KK jest pewna Święta ,która mimo choroby urodziła dziecko,a mogła dokonać tej aborcji ,a jednak tego nie zrobiła.Chciała ,że jej dziecko żyło.

   Usuń
  6. Księża wypowiadają się bo są takimi samymi obywatelami kraju jak my,nie przylatują z księżyca.A księża nie mogą głosić "Róbta co chceta" bo to nie zgodne z naszą wiarą i nie zgodne z Pismem Świętym.

   Usuń
 2. Skoro (wg niektórych) kobieta, która dla własnego dobra musiała dokonać aborcji może być nazywana morderczynią, to jak mam nazwać kogoś kto chce, aby moje potencjalne, ciężko chore dziecko, żyło kilka godzin/tygodni/miesięcy w nieustannym cierpieniu fizycznym, aż wreszcie umrze w wyniku ciężkich wad wrodzonych? Jak nazwać kogoś kto chce torturować moje dziecko i pozwala na to, aby długo konało w męczarniach? Ja znam takie słowo - zwyrodnialec.
  Tak właśnie widzę zakaz przerywania ciąży, gdy wiadomym jest, że dziecko jest ciężko chore, nie jest w stanie samodzielnie przeżyć poza ciałem matki ani minuty, a choroby, które go dotknęły sprawiają mu niewyobrażalny ból fizyczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli się urodzi można to ochrzcic,przytulić, pożegnać się i pochować a T jest bardzo ważne

   Usuń
  2. Jeżeli się urodzi można to ochrzcic,przytulić, pożegnać się i pochować a T jest bardzo ważne

   Usuń
  3. Taka prawda,że aborcja ty nie tylko zagrożenie dla dziecka,ale kobieta też siebie naraża.Zdowie jak i życie.Margot.

   Usuń
 3. widz, że boisz sie publikować niektorych komentarzy przeciw aborcji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli komentarze nie są obraźliwe to je publikuję. Podjełam temat więc dyskucji się nie boję.

   Ps. Widzę, że Ty za to boisz się ujawinić.

   Usuń
 4. Aborcja aborcją,ale my też na temat nic nie wiemy bo nie jesteśmy na miejscu tych kobiet ,co tak na prawdę one przeżywają.Danka

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyrażam dezaprobatę do obecnej władzy i ich pomysłu ustawy antyaborcyjnej. Chcę podkreślić, że kobiety będą walczyć o sowje prawa i nikt nas nie upodmiotowi. Podkreślam również, iż nasz kraj nie skłąda się tylko z katolików. I jak dla mnie bóg nie isbtnieje. - Wolność słowa. wolność wyznania. - anonim -mi nie pomorze twój bóg przytulając konające dziecko bo wniego nie wierzę.
  Podkreślam również, iż zmieniając prawo aborcyjne nasz rząd powinien zmienić inne ustawy prawne począwszy od zwiększenia kary za gwałt. wprowadzić pomoc psychologiczną dla takich matek, które rodzą martwe dziecko, chore itp. a także bezpłatne leczenie i rehabilitację. a tego nie ma a jeżeli już jest to tylko na papierze bo w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy-A Ty myślisz ,że tym kobietom jest łatwiej podjąć się aborcji,myślisz ,że ich to nie boli? Że nie cierpią? Co Ty możesz na ten temat skoro tego nie przeżyłaś?

   Usuń
  2. Aborcja na pawno nie jest lekarstwem na rozwiązanie problemu z gwałtami.To nie sprawi ,że taka kobieta zapomni o tym co się stało. A co jeśli zabieg się nie powiedzie? Bo to różnie bywa. To nie są żarty.Wika.

   Usuń
 6. Ludzie (uważających się wielce za Katolików)są przeciwni aborcji,ale jednak taką myśl dopuszczają. Często słyszę "No ja jestem przeciwna ,ale aborcja powinna być". To się zdecyduj albo jesteś na tak albo jesteś na nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam, że aborcja jako metoda antykoncepcyjna jest niedopuszczalna! Jednak świat nie jest czarno - biały, a kobiety powinny mieć wybór kiedy są w bardzo ciężkiej sytuacji tj. jak ciąż a z gwałtu czy bycie inkubatorem dla śmiertelnie chorego dziecka, które nie ma szans na przeżycie po urodzeniu.

   Usuń
  2. Ja rozumiem niech każdy robi wg własnego sumienia.Polisz mamo A Co Ty byś zrobiła gdybyś się dowiedzieła,że twoje dziecko jest chore? Tak szczerze.

   Usuń
  3. Tak szczerze nie mam pojęcia...to tak cholernie ciężka sytuacja i uważam, że gdyby jest mocno nie na miejscu. Nie wiem i mam nadzieję, że nigdy się nie dowiem.

   Usuń
 7. Ja też nie wiem czy bym potrafiła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie rozumiem po co ta cała dyskusja wśród ludzi i te przepychanki.Każdy ma inne poglądy na ten temat i tak jeden drugiego nie przekona do swoich racji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nie wiem co by to było i mam nadzieję,że tego nigdy się tego nie dowiem i nie życzę tego nikomu,nawet największemu wrogowi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla osobiście to jest trudny temat bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)