Dotknąć nieba


Wydarzenia, które mnie ostatnio dotykają trudno nazwać dobrymi. Cholernie się staram widzieć jasną stronę, ale czasami kiedy już widzisz maleńki promyk ponownie niebo zostaje zasłonięte czarnymi chmurami. Odgarniam je jak szalona, ale mam wrażenie, że każdy mały krok do przodu to zdecydowanie za mało. Zdecydowanie nie należę do cierpliwych, chcę podciągnąć rękawy i działać. Oczekiwanie mnie wykańcza...

Kiedy tak siedzę i bezradność mnie ogarnia to wiem, że założenie, że będzie źle i czekanie na wyrok to nie droga dla mnie. Łapię kilka głębszych oddechów i powtarzam jak mantrę "świat jest piękny i wszystko się ułoży". Podobno jestem szaloną optymistką i dzięki temu potrafię przetrwać najgorsze chwile. Jednak moja siła tkwi przede wszystkim w ludziach. Kiedyś podjęłam decyzję, że toksyczne jednostki, które lewitują obok mnie szybko zostają zepchnięte na drugi tor. Otaczam się pozytywnymi ludźmi i czerpię od nich pasję, szczęście i energię :)

To moja druga połowa nauczyła mnie, że części ludzi naprawdę nie należy mieć obok siebie. Zawsze byłam tą, która zawsze wyciąga pomocną dłoń i chwilę później dostaje po dupie. Musiało minąć ponad 20 lat abym zrozumiała, że ci którzy naprawdę są naszymi przyjaciółmi są przy nas zawsze, a nie tylko wtedy kiedy nas potrzebują. Otaczajmy się ludźmi, którzy dają nam szczęście, a nie je zabierają. To krok milowy, ale uwierzcie mi, że warto.

Dzięki tej małej garstce ludzi potrafię dotknąć nieba. Patrzę na dzieciole i widzę, że oni uczą się od nas. Chodź są dopiero na początku swojej drogi już teraz potrafią "walczyć" o swoje. Gabinowski to indywidualista, który odkąd pamiętam podąża swoimi ścieżkami. Uwielbiam to jego spojrzenie na świat. Kiedy ma jakiś pomysł to twardo idzie za nim, nie uginając kiedy koledzy mówią co innego. Asertywność jest jego mocną stroną i mam nadzieję, że nie straci jej po drodze:

- Mamo chciałbym zbudować małe miasto, pomożesz mi?
- Pomogę, a nie chcesz budować z kolegami?
- Oni mają inny plan...
- Ok.
- Jak masz pomysł to dobrze go zrealizować samemu?
- Jasne, że tak.
- No widzisz i każdy będzie zadowolony :)

Proste! Jak masz jakieś plany i pomysły nie oglądaj się na innych tylko działaj. Niebo jest na wyciągnięcie ręki! :)Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)