Mamą być


Dzień mamy od 6 lat jest również moim świętem :) Uwielbiam to majowe święto za każdy jego jeden szczegół. Rola mamy to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych rzeczy, która mnie spotkała. Codzienność z dziećmi sprawia, że ciągle chcę więcej i ku zdziwieniu wielu wychowanie ich rozwija mi skrzydła. Jestem mamą i to napawa mnie dumą! Piersi do przodu dziewczyny, świętujemy :)

26 maja budzą mnie buziaki i szepty "mamusiu wszystkiego najlepszego, najsłodszego i najbardziej lodowego". Prezenty są cudne, bo samodzielnie stworzone, każdy jeden trzymam w swojej magicznej szufladzie. Rozczulają mnie te krzywe wazoniki i rozmazane laurki. Tego dnia myślę egoistycznie tylko o sobie :) Dłużej śpię, wcinam pyszności w łóżku, a na spacer idziemy tam gdzie mam swoje ulubione miejsca. A oni cieszą się ze mną śpiewając "dziś są Twoje urodziny". W sumie dzień mamy to takie drugie urodziny :) Przynajmniej tak tłumaczy mi to Gabinowski.

Jestem mamą i codziennie doświadczam czegoś nowego. Ostatnio odeszła bardzo bliska mi osoba. Nelka chciała pojechać ze mną na ostatnie pożegnanie, wytłumaczyłam jej, że to smutna uroczystość i lepiej byłoby aby została z babcią. A ona spojrzała na mnie tymi swoimi wielki oczami i powiedziała, że czuje, że jestem bardzo smutna i pojedzie ze mną żeby potrzymać mnie za rękę. Dzieci sprawiają, że nawet w tych najsmutniejszych momentach wiem, że będzie lepiej.

Jutro po raz szósty zamierzamy celebrować moje macierzyństwo. Dzieciole przygotowane od kilku dni codziennie mnie pytają czy to dziś już świętuje mamusia?

- Mamo, dziś jest Twój dzień?
- Nie Neluś, jutro jest dzień mamy.
- Ale będziesz mieć niespodziankę.
- Już nie mogę się doczekać.
- Ja też. Nno dobra to ci zrobię prezent teraz.

Wdrapała się mi na kolana i odśpiewała piosenkę:

- Kocham Cię tak mocno jak loooody, jesteś moim słoneczkiem mamusiu.

Tego Wam właśnie życzę: morza wzruszeń i pięknych momentów z dziećmi. Pomalujmy paznokcie, wypijmy gorącą kawę i łapmy uroki macierzyństwa! :)

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)