Najlepszy prezent dla dziecka


Moje najlepsze prezenty to zdecydowanie te niosące ze sobą wspomnienia. Czy ktokolwiek z nas pamięta co otrzymał z okazji z dnia dziecka od rodziców? W głowie mamy tylko te rzeczy, które sprawiły, że serce nam mocniej zabiło. Generator wspomnień jest nie tylko rzeczą materialną. Jestem przekonana, że najlepszy możliwy prezent jaki możemy podarować naszym dzieciom to wspólny czas. Spełnienie marzeń o szalonym dniu, którego plan ułoży właśnie nasze szczęście.

Pomyśleliśmy o tym co jest dla nas jako rodziców najważniejsze, co chcemy przekazać swoim dzieciom i stworzyliśmy naszą rodzinną tradycję - każdy ważny dla naszej rodziny dzień spędzamy razem. Dzieciole same układają nasz plan dnia, a my spełniamy ich małe zachcianki. Można spojrzeć z boku i pomyśleć, że wspólny czas to żaden prezent, a ja Ci powiem, że każde dziecko najbardziej się ucieszy właśnie z niego.

Czy dzieciole dostaną prezenty? Oczywiście, że dostaną,  w końcu to ich święto :) Mamy to szczęście, że są już  w takim wieku, iż jasno określają swoje wymarzone zabawki. W tym roku obydwoje poprosili o klocki i książki. Dzień dziecka rozpoczynamy prezentami, a co dalej to wielka niewiadoma :)

Jestem wierna teorii, że najważniejsze w dawaniu prezentów jest nasze zaangażowanie w nie. Im większe tym bardziej się cieszy się obdarowywany. Wydaje się to banalnie proste, a jednak dostaję od Was naprawdę całe mnóstwo maili z prośbą o pomysły na prezenty. Każde dziecko jest inne i mam wrażenie, że najlepszym źródłem inspiracji jest sam maluch. To on pokazuje nam co najbardziej go kręci i sprawia radość. Teraz zastanówmy się, które dziecko nie lubi wspólnych wycieczek z rodzicami? Tak jak mówiłam - to jest prezent idealny :)

Nie wiem co będziemy robić wspólnie w środę, ale wiem, że stworzymy kolejna szufladkę do katalogu wspomnień. Obowiązkowo zabieramy ze sobą dobry humor, wygodne buty i drobniaki na pyszne lody :)

Tego dnia zamykam laptopa i wyciszam telefon. Rodzinny czas jest dużo lepszy bez zbędnych przerywników :) Spełniajmy marzenia i kreujmy wspomnienia :)

Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

  1. oj tak, czas poświęcony dziecku wraca do nas z namiastką... a dzieci (niestety!) za szybko rosną i przyjdzie (znów niestety!) taki czas, że zamiast z nami-rodzicami będzie chciało spędzić czas z przyjaciółmi ...

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)