10 typów ojców na placu zabaw


Sezon na długie pobyty na placu zabaw rozpoczął się na dobre :) Żeby przetrwać ten okres bez szaleństwa w oczach potrzebna jest zdecydowanie duża dawka humoru... Dziś tatusiowe idą pod lupę! O mamusiach możecie poczytać tu :)

1. Tatuś biznesmen:

Zawsze z telefonem w ręku, jak nie rozmawia przez niego intensywnie maszerując w tą i powrotem  - swoją drogą chłopaki o co chodzi z tym chodzeniem ? -to siedzi z nosem w tablecie i odpisuje na baaardzo ważne maile. 

2. Tatuś torpeda:

tzw. biegiem przez plac. Minutka w piaskownicy, druga na huśtawce, szybki zjazd na zjeżdżali. Beuno adios kochani, tyle go widzieliśmy! 

3. Nadzorca budowlany:

Najwięcej czasu spędza w piaskownicy dzielnie budując tory wyścigowe, garaże, tajemne tunele. Dzieci go uwielbiają, ale uwaga nadzorcy nie można się sprzeciwić, bo zostaniesz wydalony z piaskownicy

4. Bawidamek:

Dzieci biegają sobie spokojnie po placu zabaw, a tatuś w tym czasie zajmuje się mamusiami. To typ mieszany, bawidamek często jest też tatą luzakiem. W wersji hard bawidamek na plac zabaw przychodzi bez... dzieci :)

5. Tatuś luzak:

Zgadza się na wszystko. Wspinaczka na drzewo? Czemu nie. Zjazd po schodach rowerkiem? Dawaj maleńki, adrenalina piękna sprawa. Uwaga często luzak bywa pod przykrywką kiedy na placu się pojawia mamusia jego ukochanego malucha :)

6. Sportowiec:

Jego nie ujrzysz na ławce! Pędzi na swojej desce albo rolkach. Zrzuca je tylko po to aby pograć w piłkę nożną albo kosza. Uwielbiany przez dzieciaków, bo tylko on dorównuje im energią życiową :)

7. Mądrala:

Lepszy od większości, wie dosłownie wszystko. Jak nie wie to i tak się wypowie. Gorszy od większość "cioci złota rada". Kiedy widzisz go na horyzoncie lepiej idź w drugą stronę.

8. Zarządca:

Chyba minął się z powołaniem, bo idealnie nadawałby się do pracy w  przedszkolu. Wszystkie dzieci doskonale ustawia podczas wspólnych zabaw. Wszystko chodzi jak w zegarku, tylko podobnie jak w przypadku nadzorcy tu nie można się buntować. Działaj zespołowo i słuchaj się zarządcy, a wszyscy będą zadowoleni. Ale czy aby na pewno?

9. Tatuś niedźwiedź:

Nie, nie chodzi tu o wygląd. To potulny, kochany misiek kiedy zachwycasz się jego dzieckiem, a Twoje dzieci z jego maluchem bawią się w najlepsze. Jednak kiedy dochodzi do małych nieporozumień pomiędzy dziećmi przyjazny niedźwiadek zamienia się w niedźwiedzia Grizzly - strach się bać. Lepiej omijać go z daleka kiedy Twoje dziecko lubi sypiać piaskiem. Uwaga nie zabieraj jakichkolwiek zabawek jego dzieciom, bo będziesz w niebezpieczeństwie.


10. Tatuś plotkarz:

Uwaga, uwaga oni pojawiają się na placu zabaw najczęściej. Aż ciężko uwierzyć, ale ojcowie naprawdę plotkują co nie miara! Bacznie obserwują, a następnie się zaczyna gadka na każdy możliwy temat. Mamusie plotkary przy nich wymiękają!

Udostępnij:

Komentarze

4 komentarze:

  1. Świetne typy. Szkoda że nie uwzględniłaś takiego normalnego ojca, który jest miksem kilku typów 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ola to post z przymrużeniem oka więc wiesz...:D

      Usuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)