Ciąża i poród 8 rzeczy, które Was zaskoczą


Pamiętam to uczucie kiedy zobaczyłam na teście dwie kreski :) Lawina radości podsycana nutką obawy: "o rany naprawdę będziemy mieli dziecko!". Zakupiłam karton książek i czytałam namiętnie wszelkie poradniki o tym jak to będzie i co mnie czeka. Okazuje się jednak, że ciąża i poród pomimo całej wiedzy zdobytej z książek, szkoły rodzenia naprawdę mogą nas zaskoczyć. Dziś zdradzę Wam kilka sekretów o tym co niespodziewane! :)


Wiedza płynie z najlepszego możliwego źródła, czyli od moich ukochanych dziewczyn :) W ciąży spędziły po 18 miesięcy, więc poznały wiedzę tajemną i niedostępną w żadnej książce :)
Spokojnie ciąża trwa tylko 9 - tu niczym Cię nie zaskoczę.

Poranne mdłości

Nie mam pojęcia kto wymyślił tą nazwę, ale nijak ma się do rzeczywistości. Poranne w wielu przypadkach znaczą wieczorne lub jak w moim przypadku całodzienne. Żadne mądre książki niestety nie pomogą Ci ich przeżyć. Na jednych działa imbir, a na drugich sucha bułka. Jedno jest pewne w najgorszym przypadku - tu znowu macham do Was rączką - to tylko 9 miesięcy.

Hemoroidy

Ja wiem, że to co ci napisze jest okrutne i bardzo bolące, ale naprawdę masz duże szanse, że zagoszczą u Ciebie. Tak ciąża zdecydowanie potrafi dać po tyłku i jak widać w rzeczywistym tego słowa znaczeniu. Problemy z siadaniem można mieć także przed porodem ku mojemu ogromnemu zdziwieniu :)

Seks, Seks, seksss

W połowie ciąży może Cię zaskoczyć Twój temperament. Każdy mężczyzna wygląda nagle na mega atrakcyjnego, a wy najchętniej nie wychodziłybyście z łóżka. I nie nie mówię tu o spaniu:P 

Spojenie łonowe

To moje zdecydowanie największe zaskoczenie podczas obydwu ciąż. Wiedziałam o tym, że będzie się rozchodzić jednak nikt mi nigdy mi nie powiedział, że to tak cholernie boli. Kiedy w nocy wstawałam do łazienki szłam jak Robocop. Spojenie łonowe zaczyna się rozchodzić dużo wcześniej niż w 9 miesiącu, więc może być całkiem wesoło :)

Kondycja

Większość z nas jest młodymi, zdrowymi kobietami mający cała masę energii. Tak, tak pamiętam jeszcze te czasy kiedy mogłam biegać cały dzień po centrum handlowym, a wieczorem pobiec na imprezę. Z taką świadomością człowiek zaczyna rosnąć. Jakie było moje zdziwienie, kiedy w 8 miesiącu wybrałam się na zakupy wyprawkowe pełna siły i wigoru, a po przejściu dwóch sklepów myślałam, że wyzionę ducha. Spocona i zmęczona jak po maronie siedziałam na ławce klnąc po nosem. Jeżeli wchodząc na drugie piętro masz 2 przystanki to spokojnie tak naprawdę większość z nas ma duży problemem z pokonaniem piętra :)

Stopy

Pamiętacie scenę z Harrego Pottera kiedy wkurzony na swoją wuja i jego siostrę powoduje, że zostaje ona napompowana do rozmiarów ekstremalnych? Jeżeli rodzisz latem Harry może wpaść również do Ciebie :) Stopy puchną do rozmiarów ekstremalnych i buty o dwa rozmiary za duże mogą się okazać ciut przyciasne. Pewnie w życiu bym nie uwierzyła gdybym 6 lat temu sama nie miała stópki słonia, która nie była w stanie wejść nawet do butów mojego męża :)

Poród

To temat rzeka... Boli cholernie, ale nagroda na koniec jest warta wszystkiego. A teraz uwaga skurcze mogą trwać non - stop w końcowej fazie. Tego też nigdzie nie napisali :)

Pierwsze spotkanie

U mnie spowodowało potok łez, miałam taką huśtawkę hormonalną, że nie mogłam przestać. Nie każda jednak mama zostaje zalana morzem uczuć ("Zaskoczyło mnie to, że można nie czuć więzi ze swoim Dzieckiem").
Szpital i pierwsze chwile z własnym dzieckiem bywają często inne od naszych wyobrażeń. Jedno mogę Wam obiecać - powrót do domu wszystko ułatwia :)


Jakkolwiek strasznie by to nie brzmiało to tylko krótki fragment naszego życia, a tysiące kobiet pomimo całej masy niedogodności decydują się na kolejną ciążę :)
Dziś kiedy przypominam sobie swoje wszystkie swoje ciążowe przejścia w większości ogrania mnie śmiech. Mój chód Robocop'a to idealny poprawiacz nastroju :)

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)