W rodzeństwie siła


Kiedy jesteś mamą jedynaka myśl o kolejnym maleństwie powoduje lawinę myśli i pytań jak z nowym członkiem rodziny poradzi sobie nasze dziecko. Czułam się jak na karuzeli raz miałam ochotę skakać ze szczęścia, a za chwilę obryzgałam paznokcie z nerwów  - jak to będzie? Czy Gabryś nie poczuje się odrzucony? Czy będę w stanie ich kochać tak samo mocno?

Druga ciąża i każda kolejna mija w tempie błyskawicznym. Osobiście łapałam się na tym, że gubiłam się w minionych tygodniach. Nagle przychodzisz do domu z małym zawiniątkiem i urzeczywistniasz wszystkie swoje opowieści, które snułaś przez ostatnie miesiące starszakowi. Starsza pociecha przez okres Twojego pobytu w szpitalu jakoś dziwnie szybko urosła. Zaczyna się ostra jazda bez trzymanki. Nowe przyzwyczajenia, nowe obowiązki i wiele nieodkrytych kart. 

Pierwsze miesiące bywają ciężkie. Jednak wizualizacja przyszłości naprawdę daje nam mamom mnóstwo sił i energii do przetrwania kolejnego dnia. Wreszcie nadchodzi taki moment kiedy straszak zaczyna traktować swoje młodsze rodzeństwo jak kompana, a nie nieodłączną część mamusi. Widzisz jak coraz częściej znajdują wspólne tematy i razem spędzają czas. 

Pamiętam nasze pierwsze chwile porozumienia. Płakałam ze wzruszenia i obserwowałam ich ukradkiem. Dziś nie ma dnia aby razem nie psocili. Kochają się tak jak tylko potrafi rodzeństwo. Jedno za drugim stanie bez wahania, a ponieważ obydwoje mają duży temperament równie mocno co się kochają to się kłócą i przepychają. 

Jestem podwójną mamą od ponad trzech lat i pomimo licznych obaw wiem, że najlepsze co mogłam im dać to siebie. To przede wszystkim oni powodują, że chcemy aby w naszym domu było jeszcze więcej małych istot. To dzięki ich wspólnej relacji nie mam wątpliwości, że rodzeństwo to dar dla dziecka. Takiego duetu nic nie pokona, a wspólne przeżycia, ten sam dom i rodzice powodują, że ich związek jest tak wyjątkowym. 

Jeśli zastanawiacie się na nowym członkiem rodziny lub spodziewacie się drugiego dziecka oddychajcie spokojnie rodzeństwo to jedna z najpiękniejszych przygód jaką można przeżyć w życiu!

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)