Być blisko


Budując relacje z naszymi dziećmi czasami napotykamy przeszkody, które skutecznie nam utrudniają tak bardzo potrzebną bliskość. Pamiętam, kiedy na świecie pojawił się Gabryś i mój świat nagle został bardzo skutecznie zachwiany w podstawach przez panie położne. Po 9 miesiącach marzyłam o wspólnym czasie obok siebie. Niestety rodzicielstwo bliskości nie wszystkim się podoba, a ja miałam to nieszczęście, że trafiłam na takich ludzi.Pamiętam pierwszą dobę pełna obaw. Nasłuchiwałam czy z młodym wszystko w porządku. Nie widziałam go przez 12 godzin i na nic zdały się moje prośby i groźby. Słyszałam tylko "jeszcze go będziesz miała dosyć". To przeżycie upewniło mnie w tym, że dziecko powinno być blisko. Ta początkowa relacja jest budulcem przyszłości. Dlatego kiedy dostałam zaproszenie od firmy Pharmaceris, promującej rodzicielstwo bliskości, z wielką radością przyłączyłam się do akcji!

Program "Być z Tobą blisko" Emotopic wspiera rodzicielstwo bliskości. W ramach programu rozpoczyna się tworzenie EmoStref, które umożliwią rodzicom bliski kontakt ze swoimi dziećmi.
Pharmaceris chce wspierać rodziców na co dzień, ale przede wszystkim w sytuacjach, w których budowanie bliskości jest utrudnione – np. w przypadku leczenia dziecka w szpitalu czy pobytu noworodka w inkubatorze.
W każdej EmoStrefie czekać na Was będą:
  • - fotele do kangurowania na oddziałach neonatologicznych lub rozkładane łóżka dla rodziców czuwających przy szpitalnych łóżkach dzieci,
  • maskotka koala Emo i gry umilające czas dzieciom i rodzicom przebywającym na oddziałach szpitalnych.
Kiedy zostałam mamą po raz drugi wiedziałam, że bycie blisko dziecka jest dla mnie kluczowe. Od pierwszych chwil miałam możliwość kangurowania Neli i bycia razem z nią. Pierwsze dni i miesiące po narodzinach to wyjątkowy czas, kiedy mama, tata i ich dziecko powinni być razem. Częste przytulanie, masaż, kontakt w czasie karmienia czy zabiegów pielęgnacyjnych dają noworodkowi poczucie bezpieczeństwa i stymulują jego prawidłowy rozwój. Dzięki programowi kangurowanie pobyt w szpitalu z wcześniakiem czy czuwanie przy łóżku hospitalizowanego dziecka będą dla rodziców bardziej komfortowe.

EmoStrefy powstaną tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. Szpitale, przychodnie, placówki medyczne będą mogły zgłosić się do udziału w programie na: www.emostrefa.pl. Na tej podstawie wybrane zostaną lokalizacje, gdzie już niedługo powstaną EmoStrefy. Ich tworzenie sfinansuje marka Pharmaceris. Dodatkowo, we współpracy ze znaną i lubianą przez rodziców marką MayLily, powstanie maskotka-cegiełka koala Emo. 10 złotych z każdej sprzedanej zabawki zasili budżet budowy EmoStref.


Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)