Wyprawka przedszkolaka


Kiedy 3 lata temu szykowałam wyprawkę dla Gabrysia nakupowałam całą masę niepotrzebnych rzeczy :) Dziś kiedy szykujemy Nelkową wyprawkę przygotowałam dużo mniejszą ilość rzeczy i postawiłam przede wszystkim na jakość :) Każde przedszkole ma swoje wytyczne dotyczące potrzebnych rzeczy dla dzieci. Wpadajcie poniżej na naszą mini listę przedszkolakową :)
Jedna z najważniejszych rzeczy są kapcie. W nich dziecko będzie spędzało po kilka godzin dziennie, więc na tym elemencie nie należy oszczędzać :) Większość placówek prosi o białą podeszwę i kapcie, które dziecko będzie umiało samo zakładać - tak więc sznurowane trampki to nie jest dobry pomysł. Odrzuciłam także większość "ciepłych" modeli ze względu na temperaturę panująca w sali. Nawet w zimę dzieciaki często biegają w krótkich rękawkach, więc pocenie się nogi w wełnianym kapciu to średnia atrakcja dla malucha. Nasze kapcie muszą być elastyczne z usztywnionym zapiętkiem i koniecznie kolorowe zgodnie z życzeniem Nelki :)


Druga najważniejsza rzecz wyprawkowa wiąże się z wypoczynkiem dziecka :) Słynne leżakowanie nie kojarzy mi się najlepiej z czasów przedszkolnych, więc dla Nelki w miarę możliwości staram się stworzyć komfortowe warunki. Młoda dostanie swój ukochany kocyk, przytulankę i poduszkę :) 
W naszym przedszkolu nie praktykuje się przynoszenia pościeli oraz pidżam. Dzieci śpią podobnie jak w domu w swoim ubranku. Żałuje trochę patrząc na te piękne pidżamkami, ale zrobiłam tak, że zakupiłam je do domu :)
Koce uwielbiam zwłaszcza te dzianinowe, pod które mam ochotę wskoczyć sama. Dlatego ja osobiście postawiłam na color stories w wersji rozmiarowej dla starszaka.Plecaczek głównie przyda się podczas wszelkiego rodzaju wycieczek. Jednak w tym przypadku spojrzałam na potrzeby Neli. Ona jako wielka fanka wszelkiego rodzaju plecaków i torebeczek nie wyobraża sobie przedszkolaka bez plecaka :) Dlatego właśnie musiał dołączyć do naszego wyprawkowego "must have" :) Początkowo będzie domkiem dla Nelkowego ukochanego królika, który będzie jej towarzyszył w przedszkolnej przygodzie :) Ma już chłopak doświadczenie, bo kiedyś wędrował do przedszkola z Gabinowskim :)1/2/3/4/5

Na koniec kilka drobnostek :) Worek na kapcie w naszym przypadku będzie wykorzystywany nie na same kapcie co na strój sportowy, więc konieczna jest opcja personalizacji :) Poza tym kredownik oraz ręczniczek do rąk :) 

Pamiętajcie o najważniejszym - podpisujcie rzeczy maluchów :) Po pierwsze dlatego, że nowa sytuacja potrafi je przytłoczyć i ostanie o czym pamiętają to jak wygląda ich np. kocyk. Po drugie dlatego, że Panie mając tyle rzeczy dużo szybciej dają radę z podpisanym rzeczami :) 

Trzymam kciuki za nas i za Was! :)

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)